Kiedy Twoja siostra lub Twój brat choruje na raka

Wydawnictwo: Wrocławska Drukarnia Naukowa PAN
nowotwór, rak, choroba, poradnik, zdrowie
zdrowie, medycyna
buba

Książkę można dostać w Hospicjum Cordis w Katowicach. Ta książeczka przedstawia dobre rady, jak zachowywać się, gdy ktoś z naszych bliskich jest ciężko chory. Uczy, jak rozmawiać oraz jak radzić sobie po stracie bliskiej osoby. Ja po śmierci mojego brata myślałam, że już nigdy nie będzie tak jak wcześniej. Byłam smutna i załamana. Pierwsi ludzie, którzy pomogli mi otrząsnąć się po tych...

Książkę można dostać w Hospicjum Cordis w Katowicach.

Ta książeczka przedstawia dobre rady, jak zachowywać się, gdy ktoś z naszych bliskich jest ciężko chory. Uczy, jak rozmawiać oraz jak radzić sobie po stracie bliskiej osoby. Ja po śmierci mojego brata myślałam, że już nigdy nie będzie tak jak wcześniej. Byłam smutna i załamana. Pierwsi ludzie, którzy pomogli mi otrząsnąć się po tych przeżyciach, to załoga hospicjum, a następnie osoby, które tak jak ja straciły rodzeństwo. Zobaczyłam, że oni potrafią się bawić i śmiać. Rozmowa z takimi ludźmi naprawdę pomaga. Dzięki nim uświadomiłam sobie, że da się normalnie żyć. Choć to życie - wiadomo - nie jest już takie samo, trzeba pamiętać, że ktoś bliski jest gdzieś w niebie i czuwa nad nami. Szkoda, że nie miałam możliwości przeczytania tej książeczki podczas choroby mojego brata. Wtedy nie wiedziałam za bardzo, jak z nim rozmawiać. Żałuję tego, że nie mówiłam mu, jaki jest dla mnie ważny. Myślę, że ta książeczka powinna dotrzeć do wszystkich, którzy mają chore rodzeństwo.
Kasia Wąwoźny, lat 16

***

Ta książka pomoże dzieciom, których rodzeństwo zachorowało na raka. Zrozumieją one, że wszystko jest możliwe. Moim zdaniem dzięki niej dzieci będą mogły czuć się bardziej wartościowe i pewne siebie, będą wiedziały, że rodzeństwo czy bliscy zawsze mogą na nie liczyć.
Paulina Zarzycka, lat 14

buba | 2012-07-14