Głosy przyrody.Las

Seria: Głosy przyrody
Wydawnictwo: Debit
8 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Patrycja

Rozchylmy gałęzie i odkryjmy tajemnice leśnych ostępów strefy umiarkowanej i chłodnej na półkuli północnej.Zajrzyjmy na słoneczną polanę,do otulonej śniegiem puszczy,na zbocza gór,do tajgi i na dno lasu przygotowującego się jesienią do zimy. Usłyszymy wiosenne nawoływanie kukułki,ryk łosia,głos czeczotki,a nawet parskanie pumy i dźwięk wydawany przez grzechotnika. Gotowi? Puszcza woła nas głosami zwierząt.

źródło opisu: Debit, 2010

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Patrycja | 2012-07-14

Książka autorstwa Maurice Pledger zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Książka jest prześliczna i na pewno spodoba się wszystkim dzieciom bez względu na wiek.
W książeczce znajdziemy trójwymiarowe sceny ze zwierzętami,którym towarzyszy podkład dźwiękowy. Książeczka już od pierwszych stron przenosi zarówno małego jak i starszego czytelnika w barwny świat zwierząt i ciekawych dźwięków.Oprócz ciekawych i barwnych ilustracji w książeczce możemy znaleźć dokładne opisy zwierząt. Każde zwierzątko ma przypisany własny numerek który odpowiada jego opisowi.
Dzięki temu dziecko może bliżej poznać różne zwierzęta,ich obyczaje,liczbę składanych jaj,czym się żywią oraz gdzie można je spotkać. Opisy te są jasne i zrozumiałe dla małego dziecka.

Autor podzielił książeczkę na różne grupy zwierząt. Możemy poznać zwierzęta które żyją:
-na słonecznej polanie
-na dnie lasu
-daleko na północy
-zimą w lesie
-oraz na górskich zboczach.
Wszystkie te kategorie pozwalają młodemu czytelnikowi dokładnie poznać...