Zemsta Fabiana

83-921028-0-0
Zielona Góra, Makusyni, Siedlisko
masza

"To książka o Makusynach w Siedlisku. Książka, którą czytałem z wypiekami na twarzy, książka, która mnie oczarowała, książka, na którą czekałem i wreszcie została napisana! I to jak! Jej bohater- nastolatek- przypadkowo znajduje w internecie Makutrynę i zaczyna interesować się Siedliskiem. Wpada w baśniowy świat pogranicza zapamiętywania i zapominania, po którym oprowadza go tajemniczy duch o bogatej osobowości rozciągającej się między Fabianem, a kończącej na rozdwojonej jaźni młodego bohatera. Tu- obracamy się w dwu wymiarach: świata rzeczywistego, do którego bohater dociera za pośrednictwem wirtualnej Makutryny i świata baśni, którego akcja toczy się w Zielonej Górze i Siedlisku. Wirtualny świat Siedliska roku 1968 opisany został rzetelnie, barwnie, dociekliwie i krytycznie, z wyraźną iskrą bożą. Bohaterami są postacie autentyczne oznaczone prawdziwym imieniem, uczestniczące w zdarzeniach, które miały w Siedlisku miejsce naprawdę, choć niekoniecznie w opisywanym roku. Czas współczesny ujęty został w duchu tak atrakcyjnej dziś powieści z elementami mistycyzmu i magii".
Zbigniew Czarnuch- założyciel Makusynów

źródło opisu: Stowarzyszenie Dialog-Współpraca-Rozwój, 2004

Aikka | 2016-09-07