Klan Poe t.1

Poe no Ichizoku
manga
komiksy
burzowekocie

Pewnego dnia w rezydencji rodu Vampanella pojawia się rodzeństwo – Edgar i Marybell. Czternastoletni Edgar zostaje zamieniony w wampira, ten sam los spotyka później również Marybell. Zyskawszy życie wieczne, bohaterowie nie starzeją się, nie mogą więc pozostać długo w jednym miejscu, by nikt nie odkrył ich mrocznego sekretu. Czy los, krzyżując ich ścieżki z tajemniczym Allanem, okaże się dla nich łaskawy?

źródło opisu: http://www.jpf.com.pl

źródło okładki: http://www.jpf.com.pl

Esme | 2016-05-27
Przeczytana: 30 maja 2016

Manga, mimo że wspólnym mianownikiem dla niej jest omawianie losów klanu Poe, składa się z kilku osobnych historii:

"Dziewczę o błyszczących srebrem włosach" - ckliwa i stereotypowa historia o pierwszej miłości. Temat nie jest zbyt ambitny, ale nie czyta się jej jakoś strasznie nudno. Całość bardziej przypomina wiersz niż mangę z fabułą, wszystko sprawia wrażenie swoistej delikatności.

"Wioska Poe" - opowieść o tym, jak szlachcic trafił przez przypadek do wioski... "wampanelli". Trochę jak sen, trochę jak bajka czytana dzieciom, posiada swoisty urok. Jedyne co drażni to brak użycia powszechnie przyjętego słowa "wampir" i zastąpienie go innym. Młody chłopaczek jest dość irytujący i wyniosły, ale ujdzie.

"Pamiętnik Glena Smitha" - z tytułowym pamiętnikiem niewiele ma wspólnego, opowiada głównie losy dzieci i wnuków Glena. Trochę to jak powieść obyczajowa z dwiema wojnami światowymi w tle. W większości dość smutna opowieść.

"Klan Poe" - swoisty trening "jak zachowywać...

dehira | 2014-07-09
Na półkach: Posiadam / mangi

Plusy - ładna historia, taka...romantyczna. Ładna kreska aczkolwiek staroświecka, co w tym przypadku jakoś tak pasuje do całości.
Ulotne, zwiewne postaci, bardzo szczupłe, kobiety mają piękne sukienki, wszędzie pełno kwiatów - dynamiczne i bardzo przyjemne dla oka rysunki.
Kadry nie zawsze mają ramki, rysunki "wylewają" się z kadrów, dużo grafik na całą stronę, kilka stron w środku jest w kolorze - są przepiękne.
Kiedy to oglądałam miałam skojarzenia ze starszą twórczością CLAMPa, podobny "bałagan" na stronach, który zresztą uwielbiam, równie dużo kwiatów, piórek, płatków itp, postaci też jakieś takie...szczuplutkie i piękne :)
Manga jest bardzo duża, dostarcza lektury na wiele godzin.
Manga ma jeszcze jeden plus - papier jest na tyle miękki,że po rozłożeniu można obejrzeć rysunki aż do samego klejenia, a mimo to klej się nie rozłamuje. Papier bieluteńki a jakość druku rewelacyjna - czerń aż błyszczy :)

Minusy - manga jest tak ciężka, że czyta się łagodnie mówiąc niewygodnie....

Wampanella | 2013-09-29
Na półkach: Manga

Po dobrych recenzjach umieszczonych na różnych blogach o tej mandze, postanowiłam ją kupić i się przekonać czy jest tak naprawdę dobra.
Na początku trochę odpychała kreska, jak wydawnictwo pokazywało przykładowe str., jednak podczas czytania spodobała mi się i widać,że autorka staranie ją narysowała oraz kreska pasuje do klimatu mangi.
Fabuła skupia się na losach głównych bohaterów,którzy są wampanellami. W mandze rozdziały są niechronologiczne,ale w ogóle to nie przeszkadza, a wręcz nadaję to pewien klimat w mandze oraz pokazuje, że autorka dobrze przemyślała fabułę, która jest spójna. A także pokazuje,że dla wampanelli czas nie odgrywa żadnej roli.
W końcu są nieśmiertelnymi istotami, które same nie wiedzą skąd się wzięły na tej ziemi i czy ich egzystencja na tej ziemi ma jakikolwiek sens.
Gdy JPF ogłosiło wydanie Klanu Poe ludzie mówili, że jest to shonen­‑ai,co jest kłamstwem . To, że głównymi bohaterami są chłopcy (na początku jest to o rodzeństwie Edgara i jego młodszej...

Orjanne | 2017-06-12
Na półkach: 2017