Stawka większa niż życie. Serial wszech czasów

Wydawnictwo: Adamantan
MacG

Kompendium wiedzy na temat jednego z najbardziej znanych polskich seriali. Obszerne opisy poszczególnych odcinków, biografie aktorów i twórców, skatalogowane i omówione ciekawostki wszelkiego rodzaju, wywiad z odtwórcą roli Hansa Klossa plus dodatek muzyczny w postaci dołączonej na płycie CD muzyki ze "Stawki..." oraz piosenek z nią związanych.

źródło opisu: opis autorski

chrispu | 2014-04-06
Na półkach: Posiadam

Kompendium wiedzy o serialu, wydane w twardej, kolorowej oprawie, przeznaczone dla miłośników i nie tylko. Jednak pomimo swojej objętości autor raczej skupia się tu na streszczeniach odcinków, ciekawostkach z planu i poza nim, oraz wyliczankach "kto ile razy i gdzie wystąpił" a także na przytoczeniu zauważonych błędów i wpadek serialowych. Jest też obszerna biografia Stanisława Mikulskiego oraz innych aktorów, opisy wydań komiksowych oraz przytoczenie współczesnych skeczów z Klossem (jak dla mnie, to ostatnie to taka "zapchajdziura"). Natomiast mało jest stosunkowo opisów tła historycznego oraz fotografii.
W każdym razie - jeśli jest się fanem lub chce się zabłysnąć w towarzystwie lub teleturnieju - jest to pozycja obowiązkowa.

MacG | 2012-07-13
Na półkach: Posiadam

Genialny przewodnik po serialu o przygodach polskiego Bonda, idealny zarówno dla fanów, jak i osób, które dopiero zaczynają poznawać pasjonujący świat agenta J23. Kilka ton ciekawostek, zebrane analizy filmoznawcze "Stawki...", biografie twórców, opisy odcinków, komiksów, książek czy produkcji klossopodobnych (Stirlitz, ale nie tylko) i - co najlepsze - płyta z niewydaną do tej pory muzyką Jerzego Matuszkiewicz a i piosenkami typu "Pieśń o bohaterze" Dzieci Kapitana Klossa.

Stokrotka | 2015-07-31
Na półkach: Film