Okładka książki Eat to Live. The Amazing Nutrient-Rich Program for Fast and Sustained Weight Loss Joel Fuhrman
Joel Fuhrman Wydawnictwo: Little, Brown zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Little, Brown
2011-01-05
2011-01-05
9780316120913
dieta po angielsku choroby cywilizacyjne żywienie weganizm otyłość zdrowie nauka bestseller

Bardzo fajna książka, polecam każdemu, kto chce skupić się na zdrowym odżywianiu. Książka tak mi się spodobała, że postanowiłem zakupić 3 inne tego autora. TO co mi się podoba a brakuje w innych książkach to odwołania do badań z przypisami. To oznacza, że autora nie zmyśla w tym co pisze.

1903

Kolejna książka z przełomową dietą, dzięki której błyskawicznie schudniemy, mamy tam wiele przykładów grubasów, którzy w parę tygodni mocno wyszczupleli stosując dietę Fuhrmana, jest też sporo autoreklamy autora, zaś twardych dowodów na skuteczność jego diety jak na lekarstwo; udany produkt marketingowy, ale stosować tę dietę trzeba z dużą ostrożnością

Proponowany radykalny sposób odżywianie jest ciekawy i na pewno włączę do diety więcej warzyw. Niestety większość książki to wałkowanie tego samego.
Autor daje dużo przypisów, ale unika ich gdy treści wydają się dość kontrowersyjne lub nawet błędne.

Książką zmieniająca sposób myślenia o odżywianiu. Poparta ogromną ilością badań wiedza przekazana w bardzo przystępny sposób.

Obowiązkowa lektura dla osób które chcą schudnąć jedząc rośliny. Jest jedno ale - nie powinno się jej czytać jako pierwszej książki polecającej ten sposób odżywiania. Autor jest bardzo entuzjastyczny i posługuje się chwytem jak wyglądał pacjent przed i po. To może trochę zrażać. Książka napisana jest lekkim językiem, nie nuży i tylko trochę straszy :) Oparta jest m.in. na bardzo solidnym badaniu chińskim dr. Campbella. Dieta jest restrykcyjna ale wystarczy stosować się do głównych założeń, jest różnica.

Ciekawa, nawet bardzo, chociaż jak w każdej książce tego typu znajdują się momenty, w kótrych mam wrażenie, że autor bierze czytelnika za kompletnego idiotę lub ignoranta. Niemniej jednak uważam pozycję za godną polecenia zwłaszcza dla osób, które mają znaczne problemy z odżywianiem.

Jedna z najważniejszych książek o zdrowym odżywianiu na rynku. Dużo faktów i cennej wiedzy. Przesłanie jest proste - najlepszą dietą jest nieprzetworzona dieta roślinna. Dr Joel Fuhrman przychyla nam nieba w tym temacie. Zmieniała moje myślenie o wpływie jedzenie na zdrowia w równie mocnym stopniu jak pozycja Colina Campbella - "Nowoczesne zasady odżywiania", którą również gorąco polecam!

Ciekawa książka, dla osób, które chcą schudnąć lub poprawić swoje zdrowie - ale książki T.C.Campbella są jednak lepsze.

No cóż, nie znam się na poradnikach, na książkach o dietach, psychologicznych farmazonach, itp. ale szukałam jakiegoś pomysłu już od dłuższego czasu na zdrowie i na siebie. I to jest chyba to :) Pozycja opisuje dokładnie wszystko to o czym wiem już od dawna - że mięso jest niezdrowe, że jesteś tym co jesz, że artykuły spożywcze wysoko przetworzone są odpowiedzialne za większość chorób serca i nowotworów. Niby to wszystko wiem, ale jak przeczytałam ponad 400 stron potwierdzonych badań, przytoczonych międzynarodowych projektów, liczb i wyników badań to wiem, że widelcem i nożem faktycznie można wykopać sobie grób. Polecam zainteresowanym.

Faktycznie książka zwraca uwagę na temat śmieciowego jedzenia, które zdecydowanie wpływa na stan naszego zdrowia. Pojawia się w niej wiele teorii udowodnionej naukowo, jak i teorii wynikającej z osobistych doświadczeń autora. I to jest jej ogromnym plusem. Jej plusem jest także to, że pojawiają się zdjęcia, ilustracje, które zdecydowanie trafiają do czytelnika.
Jej dużym minusem jest to, że książka ewidentnie promuje weganizm. Uważam, że pewne teorie są nieprzekładalne na nasze polskie warunki. Także przepisy, produkty które są w niej polecane są trudno dostępne w naszym kraju.
Podsumowując, książka na pewno stanowi dobre uzupełnienie wiedzy na dany temat, uświadamia o wielu zagrożeniach wypływających z nieodpowiedniego jedzenia, jednak wywody w niej zawarte trzeba traktować z przymrużeniem oka.

Jej dużym...

• Zdrowie