Seks-skandale w Biblii

Wydawnictwo: Centrum Arrupe
978-83-907630-8-8
biblia, religia, seks
religia

Inspiracją do napisania niewielkiej książeczki zatytułowanej „Seks-skandale w Biblii” był szum medialny, jaki pojawił się wokół seks-afer, jakie wybuchły na przełomie lat 2006 i 2007 w świecie polityki. Z doświadczenia wiem, że każda trudna sytuacja, każda dyskusja na tak zwane gorące tematy, może być okazją do lepszego poznania człowieka i świata. Może być także zachętą do poszukiwania w Biblii odpowiedzi na niektóre dylematy naszego życia. Nie myśmy wymyślili zdrady i gwałty. Nasza epoka nie jest bardziej okrutna od epoki, w której żył król Dawid czy Chrystus. Nasza młodzież nie jest bardziej zepsuta i bardziej arogancka od tej, którą Mojżesz prowadził przez pustynię. Podobnie jak dziś, wielu z nich nie przestrzegało ogólnie przyjętych zasad moralnych i nie szanowało rodziców. Odnalezienie w Piśmie świętym historii analogicznych do bulwersujących wydarzeń, o jakich słyszymy dziś w środkach masowego przekazu, może pomóc nam zrozumieć, że ludzka słabość tak jak była kiedyś, tak i jest dzisiaj największym wrogiem rodzaju ludzkiego. Nie chodzi mi o pokazanie, że mimo ciągłych skandali, nie jest jednak tak źle lecz o konstruktywną dyskusję nad pytaniem: dlaczego człowiek, mimo tylu tysiącleci doświadczeń, popada wciąż w te same, obrzydliwe grzechy? Moim zamysłem było skłonienie czytelnika do refleksji nad życiem i do samodzielnej lektury Pisma świętego. Zło ma swoje korzenie w łatwych przyjemnościach i można je rozpoznać jedynie w obliczu miłości. Sięgając po „Seks-skandale w Biblii” zacznij szukać w Piśmie świętym tego, co miłujący cię Bóg ma do powiedzenia Tobie i twoim najbliższym. (Wojciech Żmudziński SJ)

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie