Podróż na planetę wu-wei

Tłumaczenie: Bogdan Janusz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Fantastyka z Hiszpanii". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Emc3
Viaje a un planeta wu-wei
978-83-934526-0-6
Dziemczak

Sergio Armstrong ma 25 lat i jest obywatelem Miasta, w którym technologia na wysokim poziomie jest na usługach mieszkańców i rządzącego nimi Dziedzicznego Prezydenta. Sergio popełnia ciężkie przestępstwo, za które zostaje wypędzony z Miasta i zesłany na nieodległą planetę — dziką, zamieszkaną przez prymitywnych ludzi. Wkrótce okazuje się, że jest ona zupełnie inna, niż sądzą w Mieście...

"Podróż na planetę wu-wei" to bardzo oryginalna powieść przygodowa z elementami science fiction, fantasy i paru jeszcze innych gatunków literackich. Przy okazji opowiadania wciągających historii autor pokazuje, że sposób życia typowy dla naszej cywilizacji wcale nie jest jedynym możliwym — i że być może wcale nie jest on najlepszy... Choć uważny czytelnik już od pierwszego zdania spostrzega, że nie wszystko w historii Sergia jest takie, jak się na pierwszy rzut oka wydaje, a potwierdzenie jego podejrzeń pojawia się wielokrotnie w całej powieści, zakończenie zaskakuje bez wyjątku wszystkich.

Wydana w 1976 roku powieść odegrała bardzo istotną rolę w rozwoju fantastyki w Hiszpanii, zaś Gabriel Bermúdez Castillo, autor wielu innych książek należących do tego gatunku, otrzymał w 1992 roku od Hiszpańskiego Stowarzyszenia Fantastyki, Science Fiction i Terroru AEFCFT "Premio Gabriel" — honorową nagrodę za całokształt twórczości.

źródło opisu: Wydawnictwo Emc3 (tekst z okładki)

źródło okładki: Wydawnictwo Emc3 (www.emc3.pl)

| 2012-11-12
Przeczytana: listopad 2012