Polska

Okładka książki Polska Krzysztof Kobus, Anna Olej-Kobus
Okładka książki Polska
Krzysztof KobusAnna Olej-Kobus Wydawnictwo: National Geographic Seria: Mali podróżnicy w wielkim świecie literatura podróżnicza
literatura podróżnicza
Mali podróżnicy w wielkim świecie
National Geographic
2012-05-30
2012-05-30
polska podróże mali podróżnicy w wielkim świecie

Okładka książki USA. Droga 66 i Dziki Zachód Krzysztof Kobus, Anna i Krzysztof Kobusowie, Anna Olej-Kobus
USA. Droga 66 ... Krzysztof Kobus, An...
Okładka książki NAMIBIA. Przez pustynię i busz Krzysztof Kobus, Anna Olej-Kobus
NAMIBIA. Przez... Krzysztof Kobus, An...
Okładka książki Polska pełna przygód! Rodzinny przewodnik po niezwykłych miejscach Anna Kobus, Krzysztof Kobus
Polska pełna p... Anna Kobus, Krzyszt...
Okładka książki Polska pełna przygód Krzysztof Kobus, Anna Olej-Kobus
Polska pełna p... Krzysztof Kobus, An...

Miłośnikom literatury podróżniczej Krzysztof Kobus i Anna Olej-Kobus są pewnie doskonale znani. On jest dziennikarzem i fotografem. Od lat popularyzuje podróże małe i duże, prowadzi portal Mały Podróżnik i popularny blog o fotografii podróżnej. Ona z kolei… jest dla odmiany dziennikarką i fotografką. Razem od lat piszą i wydają książki, publikują artykuły, opowiadają o egzotycznych krajach oraz tych, które leżą naprawdę blisko. Bo, jak twierdzą, ciekawe miejsca można znaleźć wszędzie na świecie.

Tomik Polska – liczący sobie niewiele ponad sto stron – skupia się na naszym kraju i nie jest żadnym tam przewodnikiem. To rodzaj pamiętnika, w którym Anna zapisywała swoje podróże po naszym kraju w czasach, w których była w ciąży oraz w pierwszych miesiącach po urodzeniu dzieci. Krzysztof dostawał zlecenia, więc jeździli po kraju. Odwiedzali ciekawe miejsca. Zapuszczali się do wiosek polskich wikingów i wspinali po bieszczadzkich pagórkach, zwiedzali okolice Białegostoku włącznie z malowniczym Tykocinem i podziwiali palmy wielkanocne w Lipnicy Murowanej.

I o tym właśnie jest ta książeczka. O Krzysztofie i Annie i ich bliskich podróżach. Sporo tu ich przemyśleń, zmagań z rzeczywistością, szarej codzienności, ale też dużo niezwykłych miejsc, które chciałoby się zobaczyć. I nie są to wcale najbardziej znane miejscówki, takie jak Kraków, Wrocław czy Zakopane. Bardziej niewielkiej perełki, zakola Biebrzy, stare kościoły czy jakieś chatki pod lasem. Fajne miejsca, do których na pewno warto się wybrać, kiedy się krąży po naszym kraju.

Książka Polska nie jest jakoś wybitnie napisana. To prosta, lekka lektura, okraszona kilkudziesięcioma kolorowymi zdjęciami. Można ją przeczytać w jeden wieczór, wynotowując sobie parę pomysłów na weekendowe wypady w Polskę. A przede wszystkim zainspirować się do podróżowania. Bo nie ma, że boli, że brzuch duży albo dzieci małe. Jechać zawsze można, jak się naprawdę chce.

Więcej recencji:
Zapraszam do współpracy autorów i wydawców!

Krótki przewodnik po Polsce dla osób myślących nad podróżami z małym dzieckiem i stwierdzenie DA SIĘ. Są argumenty (że to nietrudne, że to fajne, czas z dziećmi i tak dalej.
Niewątpliwie można przyznać rację, podróżowanie z dzieckiem dzisiaj to nie to, co w czasach tetrowych pieluch i braku pralek. Pamiętać jednak trzeba, że piszą zaprawieni podróżnicy i pasjonaci i opisują tylko dobre strony (płaczące dziecko lub bijące się rodzeństwo jako najgorsze rzeczy w tym wszystkim)

Ciekawa książka, w której autorzy udowadniają, że podróżowanie z dziećmi, nawet bardzo małymi, jest możliwe. W książce można znaleźć mnóstwo podpowiedzi, gdzie zabrać maluchy na interesującą wycieczkę i na co zwracać szczególną uwagę organizując wyjazd z dziećmi.

Sympatyczna książeczka.Poznałem parę miejsc i zabytków o których wcześniej za dużo nie wiedziałem.Czytając czułem pasję do podróżowania.Na końcu książki autorzy podali listę miejsc w które można się wybrać z dziećmi.

Dzieci także kochają podróże- inspirująca książka

Dzieci także kochają podróże- inspirująca książka

Jakoś nie napisana w sposób wybitny, przeciętna. Fakt, że byłam w wszystkich opisywanych miejscach i mam dobre wsponienia to czytałam ją trochę z sentymentem

Mało informacji praktycznych, książeczka ciekawa, kieszonkowa, ale niezbyt przydatna, choć mam dwójkę dzieci. Osobiście znam wiele fascynujących dziecięcych miejsc i chciałam więcej, ale z podanych raczej nie skorzystam. Szkoda.

• Podróżnicze
  • Podróże