Rever

Kiedy parze podróżników rodzi się dziecko, mogą zrobić tylko jedno – zabrać je ze sobą w drogę! A potem odkryć, że wyprawy z maluchem całkowicie zmieniają spojrzenie na świat. Na Bali trzyletni Staś zaczął nurkować, a na wyspach Gili czteroletni Michaś uczył się praktycznej ochrony środowiska, wypuszczając żółwie na wolność. W Chorwacji przekonaliśmy się, że w mieście przejście 400 metrów z przedszkolakami jest wyzwaniem, ale nad wodą potrafią maszerować nawet siedem godzin. Holendrzy zdradzili nam tajemnice mowy wiatraków, zaś w Szwecji dowiedzieliśmy się, do czego pięciolatek potrzebuje własnego noża. W Tunezji odkryliśmy po co na drzwiach wiszą cztery kołatki, dlaczego na pustyni najbardziej niebezpieczny jest deszcz oraz jak oszukać dżiny. Zaś Polska nauczyła nas, że każda podróż z dzieckiem jest inna, zaś by była udana warto zabrać ze sobą poczucie humoru, tolerancję dużo miłości i oczywiście dobrą mapę!

Polska jest jednym z najbardziej niezwykłych krajów, jakie dane nam było poznać. Tutaj nie sposób się nudzić, a jeśli macie dziecko, czeka was trudna decyzja (bynajmniej nie o wyjeździe) lecz: gdzie jechać? Może wrócić do świata indiańskich przygód, a może pobawić się w polarną przygodę? Gdzie spotkamy Wikingów, a gdzie ślady rosyjskich carów? Jak medytuje się nad Biebrzą i gdzie najlepiej się romantycznie oświadczyć? Zdradzimy też jak w praktyce wygląda łączenie pracy fotografa z rodzicielstwem (i co z tego wynika) oraz podpowiemy jak przygotowujemy się do rodzinnych eskapad. Polska naprawdę jest doskonała na wyjazdy z dzieckiem, a czas jaki spędzamy razem jest największą przygodą!

źródło opisu: http://www.gjksiazki.pl/ksiazki,2,9,481,polska.html

źródło okładki: www.gjksiazki.pl

gosiak | 2018-08-17
Przeczytana: 15 czerwca 2018

Jakoś nie napisana w sposób wybitny, przeciętna. Fakt, że byłam w wszystkich opisywanych miejscach i mam dobre wsponienia to czytałam ją trochę z sentymentem

Sandri | 2018-04-10

Dzieci także kochają podróże- inspirująca książka

Andrzej2020 | 2017-10-03
Przeczytana: 03 października 2017

Krótki przewodnik po Polsce dla osób myślących nad podróżami z małym dzieckiem i stwierdzenie DA SIĘ. Są argumenty (że to nietrudne, że to fajne, czas z dziećmi i tak dalej.
Niewątpliwie można przyznać rację, podróżowanie z dzieckiem dzisiaj to nie to, co w czasach tetrowych pieluch i braku pralek. Pamiętać jednak trzeba, że piszą zaprawieni podróżnicy i pasjonaci i opisują tylko dobre strony (płaczące dziecko lub bijące się rodzeństwo jako najgorsze rzeczy w tym wszystkim)

Mateusz | 2016-04-14
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Podróże

Sympatyczna książeczka.Poznałem parę miejsc i zabytków o których wcześniej za dużo nie wiedziałem.Czytając czułem pasję do podróżowania.Na końcu książki autorzy podali listę miejsc w które można się wybrać z dziećmi.

Itka | 2014-06-04
Przeczytana: 04 czerwca 2014

Ciekawa książka, w której autorzy udowadniają, że podróżowanie z dziećmi, nawet bardzo małymi, jest możliwe. W książce można znaleźć mnóstwo podpowiedzi, gdzie zabrać maluchy na interesującą wycieczkę i na co zwracać szczególną uwagę organizując wyjazd z dziećmi.