Dziesięć przykazań

Wydawnictwo: Pardes
przykazania, dekalog, Tora, judaizm
religia
Abigail

Midrasz powiada, że gdy Bóg objawił się na górze Synaj, Dziesięć Przykazań rozbrzmiało w siedemdziesięciu, czyli we wszystkich, językach świata. Przykazania zostały objawione nie tylko Jisraelowi po hebrajsku, lecz jak każdemu Żydowi indywidualnie, tak również każdemu narodowi w jego własnej mowie. Dekalog stanowi zatem wspólne zobowiązanie ludzkości, które – przynajmniej między uczestnikami naszego kręgu kulturowego – powinno zbudować most o niezachwianych przęsłach.

Po tym moście powinny się także skierować pierwsze kroki ludzi, którzy pragną poznać i zrozumieć judaizm. Książka zawiera rozważania na temat idei przykazania w judaizmie, prezentowania Bożego prawa w Torze oraz eseje na temat poszczególnych przykazań.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!