Night School

Cykl: Wybrani (tom 1)
Wydawnictwo: Otwarte
8 (9 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

Kiedy wszyscy dookoła Cię okłamują, komu zaufasz ? Świat Allie Sheridan się wali. Jej brat uciekł z domu a ona właśnie została aresztowana. Znowu. Tym razem jej rodzice w końcu mieli dość. Odcięli ją od jej przyjaciół i wysłali do szkoły dla problematycznych nastolatków. Jednak Akademia Cimmeria nie jest zwyczajną szkołą. Jej zasady są dziwnie archaiczne. Nie zezwala na komputery czy...

Kiedy wszyscy dookoła Cię okłamują, komu zaufasz ?

Jednak Akademia Cimmeria nie jest zwyczajną szkołą. Jej zasady są dziwnie archaiczne. Nie zezwala na komputery czy komórki. Jej uczniowie są dziwną mieszanką utalentowanych, trudnych i uprzywilejowanych. I jest tam tajemnicza Nocna Szkoła, tajna społeczność której aktywności inni uczniowie mają zakaz wspominania.

Po śmierci jednego z uczniów na letnim balu, Allie zaczyna odkrywać, że szkoła i jej rodzina są wplątani w coś o wiele bardziej mrocznego niż by przypuszczała. Dlaczego rodzice Allie ją okłamali ? Kim są jej wrogowie ?

Co na prawdę dzieje się w Akademii Cimmeria ?

źródło opisu: paranormalbooks.pl

źródło okładki: paranormalbooks.pl

exaleksandras | 2013-08-14
Przeczytana: 14 sierpnia 2013

Tak bardzo żałuję tego, że książka nie została napisana w narracji pierwszoosobowej! Co to byłyby dopiero za emocje!! Po za tym, dziękujmy autorce, za to, że nie zrobiła z Allie super bohaterki, która swoją odwagą przewyższałaby nie jednego ucznia Nocnej Szkoły. Zachowywała się normalnie- tak jak każdy nastolatek, który znalazłby się w jej sytuacji. Nie skrywała uczuć, wyrażała je bardzo mocno. Strach nie opuszczał bohaterki(mnie również) przez większą część książki, a jej zachowania często były nieprzewidywalne.
"Wybrani" na pewno zaskoczą niejednego czytelnika. Cóż powiedzieć, interesująca, PEŁNA tajemnic powieść. Ciekawi mnie, któremu bohaterowi Ty zaufasz, podczas gdy wszyscy mają sekrety (pilnie strzeżone). Wyobraź sobie świat oczami Allie i podejmij decyzję.
POLECAM

Świetna książka. Dość długo się jej przyglądałam jak leży na półce i nagle naszła mnie ochota na jej przeczytanie. I nie żałuje. Naprawdę świetna książka. Czyta ją się lekko i przyjemnie chociaż ma ponad 400 stron. Do tego nie można się oderwać. Aż szkoda, że zabrałam się do niej w momencie, kiedy nie mogłam po prostu siedzieć i jej czytać, a musiałam siłą się od niej odrywać.
Polecam każdemu ;).

Versatile | 2013-06-19
Przeczytana: 10 marca 2013

Kiedy Allie Sheridan w ramach zadośćuczynienia za swoje złe zachowanie, policyjne aresztowania i nieposłuszeństwo trafia do nieznanej nikomu Akademii Cimmeria w żadnym wypadku nie czuje się wybrana. Pobyt w nowej szkole jest dla niej karą, którą jak najszybciej pragnie odbyć. Surowe, rygorystyczne zakazy, panujące w owej tajemniczej placówce wcale nie są tym do czego przywykła dziewczyna. Co więcej bohaterka non stop zastanawia się, jakim cudem znalazła się w owym miejscu? Przecież jej rodziców nie stać na to, aby mogła ona uczęszczać do elitarnej, niebotycznie drogiej akademii, w której uczą się jedynie potomkowie wpływowych rodów. Co więc sprawia, że Allie jest wyjątkowa i może sobie pozwolić na taki luksus?

Już od pierwszych stron powieści autorka próbuje wykreować główną bohaterkę na tak zwaną „twardą sztukę”. Allie niby ma własne zdanie, charakterystyczny sposób ubierania się i niewyparzony język, ale gdy musi stawić czoła nowemu otoczeniu, cała jej pewność siebie ulatnia się...

„Gdy wszyscy wokół kłamią, komu zaufasz?”

WYBRANI to kolejna fascynująca książka, która zajmuje czołowe miejsce na listach bestsellerów. Lisowska o książce "Wybrani" napisała "To nie jest książka! To czarna dziura!..." i miała stuprocentową rację. Akcja rozpoczyna się już na pierwszych stronach lektury. Całą książkę czyta się w zawrotnym tempie, ponieważ cięgle coś się dzieje. Allie jest nietypową dziewczyną, nie należy do grona grzecznych dziewczynek, ale jest całkowicie samowystarczalna. To naprawdę intrygująca postać. Tak, jak większość w tej książce.

W WYBRANYCH spotykamy również wątek miłosny, a dokładniej trójkąt miłosny. Niektórych może to denerwować, bo oczywiście jest to strasznie oklepane, ale ten cały trójkąt miłosny akurat dodaje troszeczkę pikanterii całej fabule.
Takie jest moje zdanie na temat tej książki i z utęsknieniem i wielkim zaciekawieniem czekam na kolejną część!

„Nie wszystko jest tym, na co wygląda, a ludzie nie zawsze są tymi, za których się...

Ranech | 2014-04-14
Przeczytana: 13 kwietnia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Potrzebowałam wytchnienia od romansów/erotyków - byłam coraz bardziej krytyczna :) Miałam ochotę na całkiem coś innego wybór padł na tą sagę, leżała na półce bardzo długo, a ja wiecznie ją przekładałam. Jedyne co mogę teraz napisać, to dlaczego? Jest świetna! Dobre opisy, świetne dialogi, dobrze rozwinięty wątek kryminalny, zaskakujące rozwiązanie - do końca nie można było się domyślić kto był zabójcą, utrzymuje w napięciu i nie da się jej odłożyć chociaż na chwilę..
Jest też historia miłosna, ale wcale nie jest głównym tematem książki, raczej wypełnieniem - za to także plus. Btw. od samego początku Carter sprawiał wrażenie bardziej odpowiedniego dla Allie, ale mam przeczucie, że to się wkrótce zmieni.
Naprawdę szczerze polecam.

4. Zbuntowani
5. Endgame - premiera ang 4/06/15

aleksnadra | 2013-03-07
Przeczytana: 07 marca 2013

C.J. Daugherty miała 22 lata kiedy po raz pierwszy zobaczyła martwe ciało- pracowała wtedy jako reporter kryminalny. Nigdy nie przestała jej fascynować natura przestępców. Powieść "Wybrani" jest efektem tej fascynacji jak i wyzwania, przed jakim postawił autorkę mąż.
Czy sama dociekliwość i prowokacja wystarczy by napisać książkę, która porwie miliony??? Jak widać tak. "Wybrani" stała się popularna na długo przed premierą a jak sugerują wydawcy książka jest skazana na sukces :)

Bohaterką książki jest Allie Sheridan. Z grzecznej, ułożonej, pilnej uczennicy zmienia się w nastolatkę z piekła rodem. Wagary, włamania, wandalizm- z tym muszą się zmagać rodzice Allie, nauczyciele i miejscowa policja. Bunt dziewczyny nie zrodził się bez powodu. Nie potrafi ona sobie poradzić z zaginięciem brata, rozpaczą bliskich a przede wszystkim z własnymi uczuciami, poczuciem odrzucenia, utraty poczucia bezpieczeństwa, miłości, czułości. Kiedy Allie przekracza kolejną granicę, rodzice postanawiają...

creatures | 2014-06-14
Przeczytana: 13 czerwca 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

EXITUS ACTA PROBAL*

„Wybrani” C. J. Daugherty jest książką, z którą zapoznałam się długo jeszcze przed jej świetnością i popularnością. Bardzo szybko wchłonęłam się, w świat pełen zagadek i tajemnic. Niestety na dalsze losy Allie i jej przyjaciół musiałam poczekać jeszcze dość długi czas. Dlatego zabrałam się za czytanie innych książek, które przeradzały się w kilku tomowe kontynuacje.
Stopniowo zapominałam o Cimmeri…
Gdy „Dziedzictwo” wyszło na rynek, nie posiadałam się z radości. Po kilku dniach książka leżała już na mej półce, jednakże zamiast się z nią zapoznać jedynie na nią patrzyłam. Nieprzyjemna myśl wkradła się do mojej głowy. Musiałam przyznać się przed sama sobą, iż nie pamiętam żadnych wydarzeń z pierwszej części. Bardzo mnie to zmartwiło. Dlatego bez zwłoki zabrałam się do ponownego przeczytania „Wybranych” i pisania recenzji.

„SZCZEROŚĆ MOŻE BYĆ DOBRA. - JEJ SŁOWA UNOSIŁY SIĘ W CIEMNOŚCI. - ALE MOŻE TEŻ KRZYWDZIĆ.”

Allie od zawsze była grzeczną, uczciwą i ułożoną...

Książka o dorastaniu. Allie jest zbuntowaną nastolatką, chodzącą w wysokich glanach i oceniającą siebie jako "chłopczycę". Ponadto ma problemy zarówno w szkole, jak i z prawem. Pod pretekstem kary rodzice wysyłają dziewczynę do szkoły z internatem, bardzo dziwnej szkoły... Lecz czym naprawdę jest Cimmeria, dowiecie się czytając książkę. W nowej szkole Allie początkowo czuje się obco, jednak z dnia na dzień coraz bardziej odpowiada jej życie w szkolnej rzeczywistości. Zafascynowana szkolnymi tajemnicami, nawet nie przypuszcza, o co toczy się gra. Jednak pewne zdarzenia sprawiają, że ma żal do rodziców za okłamywanie jej. Poznaje na swój temat nieznane dotąd wiadomości, na temat których nikt nie chce jej nic powiedzieć. Wszystko to dzieje się w typowo szkolnej atmosferze przyjaźni, które kruszą się przez byle drobiazg (Jo), pierwszych miłości (Sylvain i Carter), a także "koperkowych afer" które są rozdmuchiwane do granic absurdu ("kampania" Katie). Ponadto główna bohaterka zdaje...

Książniczka | 2015-03-24

"Życie to szachownica tylko dni i nocy,
Każdy z nas w rękach losu figurka szachowa,
Zarówno pionek lichy, jak król w jego mocy,
Suwa nami, zabija i w pudełku chowa."

Akurat taka fabuła nigdy nie była dla mnie zachęcająca: szkoła z internatem, zbuntowana nastolatka, trójkąt miłosny i jak się okazuje - tajemnica... Szkoła jest dziwna, a Allie właściwie nie ma pojęcia, gdzie się znalazła... Wokół dzieją się niezrozumiałe rzeczy, a wszyscy wokół coś ukrywają. Nie wiadomo, kto jest przyjacielem, a kto wrogiem, może też po prostu wszyscy kłamią...

Nie wiem, czemu sięgnęłam po "Wybranych", skoro nawet sam opis mnie zniechęcał... I nie mam też najmniejszego pojęcia, czemu w efekcie zarwałam noc, nie mogąc przestać czytać. To, co powinno być nudne i naciągane, okazało się cholernie wciągające i fascynujące. Zdaję sobie sprawę, że arcydzieło literatury to nie jest, ale w swoim rodzaju to naprawdę dobra książka - autorce udało się wzbudzić moje zaciekawienie, zaintrygować i sprawić,...

| 2015-02-25
Na półkach: Przeczytane, E-book, ***10, Luty 2015

Ja... po prostu... nie wiem, co powiedzieć...
Potrzebowałam oderwania od romansów i obyczajówek. Do takiego wniosku teraz dochodzę. Ta książka jest tak świetna, tak nieobliczalna, niepoznana, że czyta się ją jednym ciągiem- nie można się od niej oderwać. Miałam co do niej obawy... Okładka jest bardzo... hmm... fantastyczna... A ja fantastyki nie lubię. Dopiero koleżanka mnie zmusiła i muszę jej przyznać rację- "tak, mówiłaś"!
Rada na przyszłość dla mnie- nie oceniaj książki po okładce, bo pozory mylą. To nie jest fantastyka, chociaż nie zaprzeczę, że książka jest fantastyczna!