SuperQuiz PIŁKA NOŻNA

Wydawnictwo: Edgard
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

SuperQuiz to niezbędnik każdego małego kibica i najlepszy sposób na zdobycie wiedzy o piłce nożnej. Wspólne czytanie ciekawostek i rozwiązywanie zagadek to fantastyczna rozrywka dla całej rodziny! Dla dorosłych to okazja do powtórki wiadomości o futbolu i znakomity pomysł na połączenie zabawy z najmłodszymi z ich edukacją. Wciągające teksty przybliżą dzieciom świat piłki nożnej. Młodzi fani...

Wciągające teksty przybliżą dzieciom świat piłki nożnej. Młodzi fani dowiedzą się, jak wyglądała kariera ich ulubionych piłkarzy, m.in. Ronaldo czy Fernando Torresa. Poznają historię światowego futbolu, zasady gry, najciekawsze wydarzenia, turnieje i nagrody. Odkryją ciekawostki o polskiej piłce nożnej, m.in. jaki zawodnik rozegrał najwięcej, bo aż 102 mecze w reprezentacji, kto zyskał tytuł „Trenera Tysiąclecia”, kiedy odbył się u nas pierwszy mecz piłki nożnej? Zainteresowani historią Euro w Polsce dowiedzą się m.in. ile miejsc liczy Stadion Narodowy w Warszawie.

Na półkach: Przeczytane, Edgard

To już kolejna pozycja z serii "Kapitan Nauka". Pisałyśmy już o "Polsce" oraz o "Świecie". Tym razem mamy coś dla fanów piłki nożnej :)

SuperQuiz zawiera w sobie ponad 200 zagadek, mnóstwo informacji na temat piłkarzy, stadionów, mistrzostw, zawodów oraz na temat wszystkiego co z piłką nożną jest związane. Co prawda w tej pozycji nie znajdziemy informacji przydatnych na przykład w szkole, ale za to każdy miłośnik futbolu może dowiedzieć się z niej bardzo wielu interesujących rzeczy.

Jak to w quizach bywa, do każdego tekstu z opisem znajdziemy na odwrocie kartki pytania dotyczące tego co przed chwilą czytaliśmy. Czasem należy z trzech przykładowych odpowiedzi wybrać jedną poprawną, czasem jedną fałszywą. Pod pytaniami na końcu strony, małym druczkiem, do góry nogami zapisane są również odpowiedzi. Więc kiedy coś wyda się nam jednak za trudne lub kiedy będziemy potrzebować potwierdzenia czy dobrze wybraliśmy, wystarczy tylko spojrzeć niżej :)

W tej części jednak trafiłam na kilka...

Na półkach