Sakiewka i życie - gospodarka i religia w średniowieczu

Tłumaczenie: Hanna Zaremska
Wydawnictwo: Marabut
Sac à main et de la vie - l'économie et la religion au Moyen Age
historia
DagonX

„Lichwa jest grzechem. Dlaczego? Co za klątwa dosięga sakiewki, którą napełnia lichwiarz, którą ubóstwia, której nie chce wypuścić z rąk, niczym Harpagon swej szkatułki, i która w końcu zepchnie go w wieczną śmierć? Czy żeby uratować siebie, będzie musiał porzucić sakiewkę, czy też znajdzie sposób, bądź też sposób taki zostanie znaleziony, by zachować i sakiewkę, i życie, życie wieczne?”...

(fragment książki)

źródło opisu: Marabut, 1995