Wilkozacy. Krew z krwi

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Asy polskiej fantastyki". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Fabryka Słów
fantastyka polska
Wiedźma

Skąd się wzięli Wilkozacy, wojownicy mogący przeistoczyć się w bezwzględnego drapieżnika? Ciężko chory Serhij Kostenko, były chorąży kozacki, wyrusza w poszukiwaniu ratunku dla siebie i przemienionej w Wilka żony. Być może droga do pustelnika zawiedzie go do źródła tajemnicy Wilkozaków i rozwiązania zagadki dziwnej słabości, która powoli go zabija. Pochylająca się nad Kozakiem kostucha...

Pochylająca się nad Kozakiem kostucha łakomie spogląda również na butnego syna samego Hetmana Chmielnickiego. Śmierć niejedno ma imię, a nienawiść, którą karmi się okrucieństwo Timofieja Chmielnickiego, może go zniszczyć równie skutecznie jak wojska koronne oblegające Suczawę.

Chętnych, aby dokonywać podstępnych morderstw jest więcej. Nie ustrzeże się przed nim nawet sam Hrehory, przywódca wilczej siczy. Żarna wojny i gorzki smak zadawnionej krzywdy mogą doprowadzić do zguby nawet najsilniejszych. Przetrwają nieliczni.

źródło opisu: http://fabrykaslow.com.pl/

źródło okładki: http://fabrykaslow.com.pl/

Dwuczęściowa seria Rafała Dębskiego o Wilkozakach nie odbiega poziomem i wykonaniem od innych pozycji tego autora. Tym razem wykreował całkiem spójny świat, osadzony historycznie na Ukrainie, kilka lat po powstaniu Bohdana Chmielnickiego.

Do niewątpliwych atutów „Wilkozaków” należą na pewno bohaterowie: jest ich tu kilkunastu, przez co historia zyskuje pewien rozmach. Chmielnicki pragnie zemsty na jednym ze swych zdolnych dowódców, Serhiju Kostence, który dla prywaty złamał rozkaz swego wodza i co tchu pognał – wraz z garstką wiernych towarzyszy – na ratunek ukochanej, której wioska została spustoszona przez oddział strasznych Wilkozaków…

Myślę, że dla samych Wilkozaków warto przeczytać dylogię Dębskiego – są to po części ludzie, po części wilki. Pilnie strzegą tajemnic swego plemienia, gdyż to jest klucz do przetrwania gatunku… Lata mijają, a ludzie coraz bardziej panoszą się na stepach i zaczyna brakować miejsca dla wilkozackich siczy… Bardzo dobrze przemyślana kultura...

RoXwellPL | 2013-03-28

Poniższy tekst to fragment recenzji, która ukazała się na moim blogu: http://ksiazkowo-wg-rafala.blogspot.com/

Sequel, czyli kontynuacja jakiegoś dzieła, przedstawiająca dalsze losy poznanych wcześniej bohaterów i rozwijająca poprzednie wątki. Chyba każdy w życiu już jakiś sequel oglądał, czytał, bądź w niego grał. Zazwyczaj jednak oryginałowi nie dorównywał, prawda? Zapewne tak. Z kontynuacjami jest tak, że często są po prostu niewypałami, stworzonymi na szybko, gdy jeszcze szał po części pierwszej nie minął. Czy tak jest też w przypadku "Wilkozaków"? Oczywiście, że nie!

Tom II wilkozackiej serii powinien znacznie bardziej zadowolić miłośników historii, którzy w poprzedniej części zbyt wiele 'prawdy historycznej' nie otrzymali. Wszelakie konflikty polityczne/zbrojne znacznie bardziej się zaostrzają i nie są już, jak poprzednio, tylko skromnym dodatkiem, a jedynymi z głównych wątków. W książce pojawia się Polsko-Kozacka potyczka, jednak wydarzenia historyczne skupiają się głównie...

osiem7 | 2013-02-26
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka
Przeczytana: 13 lutego 2013

Jak to częst bywa zacząłem czytać sagę od drugiego tomu, i tak mnie wciągnął, że zaraz zabrałem się za pierwszy.

"Krew z krwi" ma bardzo interesujący klimat, wilkozacy mają swój kodeks, którego się trzymają, w świecie w którym żyją są jedną z nielicznych grup która tak postępuje i przez co ich siła na scenie geopolitycznej jest nijaka, za to ODWAGI zazdroszczą im wszycy.
Gdyby nudziły nas losy bohaterów Wilkozackich i Koxzackich, autor postanowił wprowadzić dla Nas ciekawą postać kata Jakuba, która mam nadzieje znajdzie swój wątek w kolejnych książkach autora, może nawet doczeka się własnej powieści(na pewno bym przeczytał).
Książkę czyta się naprawdę "kozacko" polecam.

Zerr | 2013-05-30
Przeczytana: 14 kwietnia 2013

Po więcej recenzji zapraszam na: www.recenzjum.blogspot.com

Po niejakiej przerwie, w końcu przyszło mi stanąć oko w oko z drugim tomem "Wilkozaków" Rafała Dębskiego, zatytułowanym "Krew z krwi". W książce tej zawarta jest kontynuacja wydarzeń zapoczątkowanych w "Wilczym prawie". Ponownie mamy tu zatem Serhija, jego kompanów, żonę, która uprzednio uprowadzona została przez Wilków, Bohdana Chmielnickiego wraz z podwładnymi, a także tytułowych Wilkozaków.

Często bywa tak, że tom kolejny gorszy jest od tego pierwszego, natomiast tutaj ta zasada się nie sprawdziła. Moim zdaniem poziom nie spadł, i myślę, że oba tomy się jako tako równoważą.

Były chorąży kozacki, Serhij, odzyskał w końcu żonę. Nic nie jest jednak takie jak przedtem, może poza miłością, którą niewątpliwie darzy swoją wybrankę. Jest niemal tak, jakby na nowo się poznawali, docierali się stopniowo. Także ich maleńka córka powoli przyzwyczaja się do obecności matki. Matki, która jest przecież wilczycą. Czy tego chce,...

kotek | 2015-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2015

Sięgnełam po nią przypadkiem i już w trakcie czytania zorientowałam się,że jest to ciąg dalszy historii z powieści Wilkozacy.Wilcze Prawo. Nie przeszkadza to jednak w czytaniu. Książka stanowi udaną całość która wciąga w swój świat. Interesująca historia zemsty tytułowych Wilkozaków na ludziach oraz ludzkich intryg i pomst na tle wydarzeń historycznych. Niektóre postacie mogły by być lepiej opisane ale może zrobiono to w pierwszej części. Historia i prawa Wilkozaków ich stosunek do ludzi jest naprawdę interesujący.

Loa | 2013-06-12
Przeczytana: 12 czerwca 2013

Oceniłam słabo z jednego powodu- przy poprzedniej części ta książka wypada o wiele gorzej niż można by się było spodziewać. Po przeczytaniu "Wilczego Prawa" spodziewałam się jeszcze lepszej książki, a przynajmniej na takim poziomie. No cóż, zawiodłam się. Pan Rafał Dębski wciąż jest jednak bardzo dobrym pisarzem, a jego książki dobre.

ThunderFellow | 2013-07-06

Zdecydowanie lepiej napisane niż część 1.
Wilkozacy nabierają charakteru

Gabi_wicci | 2017-08-29