Słowniczek ortograficzny Cecylki Knedelek

Wydawnictwo: Jedność
9 (3 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
julia-orzech

Absolutnie niezwykły słownik ortograficzny dla dzieci! Cecylka Knedelek postanowiła stoczyć walkę... walkę z bykami! Tak, tak! Dobrze przeczytaliście – właśnie z bykami! Czyżby postanowiła zostać torreadorem?! Nic podobnego! Postanowiła zmierzyć się z bykami ortograficznymi! Czy jej się to udało! No cóż... czasami jeszcze zdarzy jej się popełnić jakiś ortograficzny błąd. Ale Cecylka doskonale...

Absolutnie niezwykły słownik ortograficzny dla dzieci!

Cecylka Knedelek postanowiła stoczyć walkę... walkę z bykami! Tak, tak! Dobrze przeczytaliście – właśnie z bykami! Czyżby postanowiła zostać torreadorem?! Nic podobnego! Postanowiła zmierzyć się z bykami ortograficznymi! Czy jej się to udało! No cóż... czasami jeszcze zdarzy jej się popełnić jakiś ortograficzny błąd. Ale Cecylka doskonale wie, że żeby unikać błędów i utrwalać poprawny zapis trudnych słów, należy często, a nawet częściej niż często, zaglądać do Słowniczka Ortograficznego! Należy niemal się z nim nie rozstawać i traktować jako swojego najlepszego ortograficznego przyjaciela! Tę cecylkową zasadę zapamiętajcie sobie i wy i jak najczęściej zaglądajcie do „Ilustrowanego Słowniczka Cecylki Knedelek”, który został przygotowany specjalnie z myślą o was. Pokonaj z Cecylką Knedelek wszystkie ortograficzne byki! Ole!

Odbiorcy:
– wszystkie dzieci, zwłaszcza te, które już piszą i zaczynają uczyć się ortografii,
– rodzice, którzy chcą pomóc dzieciom w przyswajaniu zasad poprawnej pisowni.

Dlaczego warto zakupić tę książkę:
– to absolutnie niezwykły słownik ortograficzny, przy każdej literce, oprócz kolumn z alfabetycznie ułożonymi wyrazami, dzieci znajdą pełną humoru opowiastkę, dzięki której utrwalą pisownię trudniejszych słów i zwrotów
– bogate, pełne szczegółów ilustracje ułatwią dzieciom zapamiętanie pisowni poszczególnych wyrazów
– korzystanie ze słownika wyrabia w dzieciach nawyk sprawdzania trudniejszych słów, przez co szybciej je przyswajają i zapamiętują
– wspaniały prezent dla małych intelektualistów, pogromców ortograficznych byków.

źródło opisu: http://www.jednosc.com.pl/

źródło okładki: http://www.jednosc.com.pl/

InnyWymiar | 2016-10-18
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci

Oj, ta nieszczęsna ortografia! Co ja bym dała w dzieciństwie za taką książeczkę!
Pozycja ta, to połączenie alfabetycznego spisu wyrazów, zabawnych ilustracji i opowiadań przyporządkowanych do odpowiednich literek alfabetu. Cecylka Knedelek, gąska Waleria oraz mieszkańcy Starego Knedelkowa to główni bohaterowie tej niezwykłej książeczki.
Jeśli wasze dziecko zaczyna przygodę z ortografią, z przyjemnością będzie słuchało o przygodach dziewczynki i jej gąski, a przy okazji pozna pisownię i znaczenie wielu "trudnych" wyrazów.
Muszę jeszcze dodać, że książka jest naprawdę pięknie wydana. Polecam :)

Kilka dni temu przedstawiłam Wam przesympatyczną Cecylkę Knedelek oraz jej smakowity elementarz. Dzisiaj czas na kolejną bardzo mądrą pozycję. Tym razem przepisów tutaj nie znajdziemy, będzie za to całe mnóstwo przeróżnych słów, ponieważ jest to słownik ortograficzny :) Błędy, byki, literki, pisownia... Sporo dzieciaczków ma z tym problem, w końcu te wszystkie zasady prawidłowej pisowni nie są wcale takie łatwe do zapamiętania. Dlatego ten właśnie słownik ortograficzny przychodzi Wam, a właściwie waszym pociechom z pomocą :)

Jak na słownik ortograficzny przystało, w środku znajdziemy alfabetyczny spis przeróżnych wyrazów. Jednak nie jest to wcale taki zwyczajny, nudny słownik. Jest to słownik dla dzieci, co więcej jest to słownik samej Cecylki Knedelek. Napisała go ona dla swoich przyjaciół, a ponieważ dzieciaczki również się do tego grona zaliczają dlatego tym bardziej mogą po niego sięgnąć! A jak to wygląda w środku?

Literki ułożone są oczywiście alfabetycznie. Do każdej z...

Z wielką przyjemnością zamieszczam dzisiaj recenzję Słowniczka ortograficznego Cecylki Knedelek. Od razu zaznaczam, możecie mnie oskarżać o lizusostwo i wazeliniarstwo, ale w tym miejscu pojawią się tylko i wyłącznie same ochy i achy. Nic na to nie poradzę. Nie widzę w tej pozycji żadnych wad, a wręcz przeciwnie. Ale do rzeczy.
Słowniczek ortograficzny Cecylki Knedelek, to tak naprawdę nie słowniczek, a słownik. Jest to bowiem grube tomiszcze formatu A4, które składa się z 266 stron i waży swoje. Przepiękne wydanie! Twarda oprawa, karty szyte grubymi nićmi, mnóstwo kolorowych obrazków, przyjazna dla dziecka czcionka (niejednokrotnie przypominająca pierwsze bazgrołki naszych pociech). A to tylko zalety czysto wizualne.
Księga ta nie jest zwykłym, nudnym słownikiem, od którego zazwyczaj stroną dzieci. Przy każdej literce bowiem, oprócz standardowych kolumn z alfabetycznie ułożonymi wyrazami, znajduje się urocza opowiastka, która zawiera bardzo dużo słów na daną literkę i ma służyć...

Jagtyl | 2017-04-15
Magduska | 2017-03-25