Jawnogrzesznica

Wydawnictwo: Wydawnictwo GŚD
Amanda

Romans z 1928 autorstwa polskiej pisarki Ireny Zarzyckiej.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

MysiaG | 2017-10-25
Przeczytana: 25 października 2017

Króciuteńki przedwojenny romans, niezwykły ze względu na to, że napisany w tamtych czasach i zupełnie innym stylem, niż te pisane przez współczesne autorki. Po prostu całkiem inny klimat (coś jak film ze starego kina).
Główną bohaterką jest dorastająca panienka, sierota żyjąca na łasce wrednej ciotki, zaniedbana i wykorzystywana, jednak charakterna i z dużym temperamentem. Jej uroda i dziecinna słodycz przyciąga wielu adoratorów. Dziewczę jest pełne pasji do życia i chętne do kształcenia się, jednak niesamowicie naiwne, a wręcz głupiutkie, przez co jej zachowanie staje się zbyt frywolne skutkując zszarganą reputacją. Przytrafia jej się także zawód miłosny lecz ostatecznie odnajduje wielką miłość i swoje miejsce w życiu.
Opowieść ta po prostu mnie zadziwiła. Chyba nie trafiłam jeszcze na tak infantylną bohaterkę, która była podziwiana przez tłum mężczyzn głównie dlatego, że przypominała śliczne duże dziecko, jednakowoż o ponętnym ciele.