Maja poznaje świat

Cykl: Maja Poznaje świat (tom 1)
Wydawnictwo: Skrzat
Tymon

Czym różnią się chłopcy od dziewczynek? Co to jest płeć? Dlaczego dorośli muszą pracować? Co to jest Internet? Dlaczego trzeba jeść różne potrawy?
Sympatyczna Maja, poznając świat, zadaje pytania, na które mama Zuzia i tata Wojtek próbują odpowiedzieć w prosty i ciekawy sposób.

źródło opisu: http://www.skrzat.com.pl/index.php?p1=pozycja&id=403

źródło okładki: http://www.skrzat.com.pl/index.php?p1=pozycja&id=403

AnnaSikorska | 2015-11-12

Maja chodzi do przedszkola, ma mamę, tatę i przeżywa swoje dziecięce przygody, dylematy oraz próbuje zrozumieć świat dorosłych. Niestety nie jest to zadanie łatwe tym bardziej, że ci dorośli mają śmieszne upodobania do ciągłych eksperymentów, zmian, przez co nawet nie można każdego dnia porządnie nacieszyć się rosołem, kurczakiem i ziemniakami. Jakby tego było mało tato chodzi do pracy, a przecież mógłby całe dnie bawić się z Mają, która uczy się akceptacji swojego bajkowego imienia, będącego obiektem kpin ze strony kolegów i koleżanek w przedszkolu. Na spacerze odkryje działanie maili, dowie się czym jest płeć i dlaczego ona akurat jest dziewczynką. A po całym tygodniu ciężkiej pracy, nauki i próby zrozumienia wszystkich i wszystkiego bohaterka musi jechać z mamą na zakupy, których nie cierpi, bo chodzenie po hipermarketach jest bardzo męczące. Tam odkrywa, że próba przyspieszenia zakupów przez wrzucanie do koszyka czegokolwiek oraz bieganie między regałami nie są najlepszymi...

Seria "Maja poznaje świat" to świetne książki dla ciekawskich przedszkolaków, które zadają setki pytań i są bardzo dociekliwe w każdym temacie. Książki pomogą zrozumieć m.in dlaczego dentysty nie trzeba się bać, czym jest śmierć, jakie są różnice między płciami, a także podpowiedzą mamie co zrobić, aby przekonać niejadka do jedzenia nowości. Polecamy!

MagdaM | 2015-10-13
Przeczytana: 13 października 2015

"Maja poznaje świat" autorstwa Magdaleny Zarębskiej, to dwa niewielkie tomy opowieści o Mai - dziewczynce w wieku przedszkolnym, jej mamie Zuzi i tacie Wojtku. W serii "Chłopcy i dziewczynki" poznaje różnice między płciami, rozpacza nad swoim imieniem, towarzyszy mamie w zakupach, podczas których się gubi i wymyśla nowe potrawy.
W obu książeczkach o piękne ilustracje zadbała Renata Grzybek. To świetna propozycja dla rodziców małych przedszkolaków i nie tylko. Pomaga udzielić odpowiedzi na codzienne, niekoniecznie proste pytania.