Helena Rubinstein i Elizabeth Arden-Barwy wojenne

Wydawnictwo: Świat Książki
War Paint
83-7391-349-1
Amanda

Nie jest to typowa biografia, ale ciekawie prowadzona opowieść o dwóch paniach,które zbudowały swoje kosmetyczne potęgi w czasach,gdy jeszcze szminka była raczej kojarzona z paniami lekkich obyczajów niż damami na salonach.

To książka, z której dowiadujemy się jak "dzielnie" walczyły panie między sobą, o swoje miejsce w przemyśle kosmetycznym, o swój wizerunek,o utrzymanie biznesu w niełatwych czasach. O tym,jak zmieniły bezpowrotnie życie kobiet kształtując ich gusty,potrzeby i zaszczepiając dbałość o siebie. Ale również o tym jak rodził się marketing,jak wywoływać w kliencie potrzeby zanim sam sobie je uświadomi.
Dwie bardzo ambitne kobiety,o mocnych charakterach,zaczynające od zera stworzyły imperia kosmetyczne w tym samym czasie i równie mocno sie nienawidziły co bogaciły.
Oprócz dobrze nakreślonych sylwetek bohaterek i ich najbliższego otoczenia poznajemy również wielki świat najsłynniejszych miast Europy,gdzie założyły swoje pierwsze salony urody i Nowego Jorku - miejsca...

visenna88 | 2015-02-21
Na półkach: Przeczytane, 2015, MBP Leszno
Przeczytana: 21 lutego 2015

Zarówno Helena Rubinstein jak i Elizabeth Arden reprezentują typ kobiety ze stali - tytanice pracy, skrupulatne. Ich pomysł na biznes wymagał w owych czasach wielkiej determinacji i pokonywania społecznego tabu, a także przetrzymania trudnych dla handlu towarami luksusowymi okresów wojennych.

Te dwie kobiety-ikony były do siebie bardzo podobne, choć ich rywalizacja była jawna - działały na tym samym polu, w tych samych czasach, na tak kapryśnym rynku jakim jest produkcja i sprzedaż kosmetyków, w dodatku idąc łeb w łeb w kwestii innowacji i nowych rozwiązań marketingowych i kto wie, czy właśnie świadomość istnienia tak potężnej konkurentki nie stymulowała każdej z nich do dodatkowego wysiłku. Zaryzykowałabymm stwierdzenie, że gdyby nie swoje lustrzane odbicie, jakim była dla Rubinstein Arden i vice versa, żadna z nich nie zaszłaby tak daleko.

Ta podwójna, paralelna biografia jest bardzo szczegółowa i przepełniona ciekawostkami z życia każdej z dam. Myślę, że każdego zainteresuje,...

glamcoco | 2017-04-12
Na półkach: Przeczytane, Biografia