Orły Imperium: Polowanie

Tłumaczenie: Robert J. Szmidt
Cykl: Orły Imperium (tom 3)
Wydawnictwo: Książnica
When the Eagle Hunts
978-83-245-8004-0
rzym, legion, historyczna
Krzychu

Jest zima roku 44 naszej ery. Po serii krwawych bitew celtycki gród Camulodunum poddaje się rzymskim najeźdźcom. W czasie gdy Aulus Plaucjusz, naczelny wódz armii, planuje nową kampanię, jego żona i dzieci wpadają w ręce klanu druidów, żądających w zamian za ich życie uwolnienia swoich pobratymców. Dwaj ochotnicy z legionów rzymskich muszą udać się w głąb wrogiego terytorium, aby uratować zakładników, zanim zostaną złożeni w ofierze okrutnym bogom. Czy Macro i Katon odnajdą uwięzioną rodzinę Plaucjusza? I czy zdołają ją uratować, nim będzie za późno?

źródło opisu: http://esensja.pl/esensjopedia/obiekt.html?rodzaj_...(?)

źródło okładki: http://esensja.pl/obrazki/okladkiks/147122_polowanie_400.jpg

waldek1982 | 2019-09-17
Przeczytana: 17 września 2019

Jak dotąd zdecydowanie najlepsza część cyklu. Nadal mamy emocjonujące starcia rzymskiej armii, do tego krwawą partyzancką wojnę, mroczny kult druidów i niewykonalną wydawać by się mogło misję Katona i Macro. Emocje gwarantowane od początku do końca. Jako literatura przygodowo - historyczno - wojenna z mocnym dreszczem emocji sprawdza się świetnie. Polecam!

Adrian F | 2019-09-03
Przeczytana: 01 września 2019

Saga o Imperium Rzymskim nabiera tempa. Głowni bohaterowie znudzeni zwykłą służbą w Wojskach Lądowych postanawiają spróbować swoich sił jako żołnierze Wojsk Specjalnych. Misja na którą wyruszyli potrafiła dostarczyć czytelnikowi wiele emocji. Bardzo udana część "Orłów".

Kacper kp120 | 2019-05-05
Przeczytana: 27 kwietnia 2019

"Polowanie" to trzeci tom cyklu rzymskiego autorstwa Simona Scarrowa. Cyklu pełnego akcji, opisów walki i życia rzymskich legionistów, ale także uczuć, wzruszeń i zaskoczeń.

Jak przystało na ucznia klasy humanistycznej widząc na okładce legionistę rzymskiego z mieczem w ręku książka od razu znalazła się w mojej dłoni. Jak się potem okazało był to wybór idealny.

Śledząc losy Katona i Macro można przeżyć niesamowite przygody. Razem z nimi można udać się na niebezpieczną wyprawę, której celem jest uratowanie żony i dzieci ich przełożonego Plaucjusza z rąk niebezpiecznych druidów.

Po przeczytaniu trzeciej książki z cyklu Sccarowa mogę stwierdzić, że dalsze losy bohaterów będą pełne akcji i przygód. Na pewno nie jeden raz autor mnie zaskoczy czy zadziwi. Śledząc postępy Katona i widząc jaką przemianę przechodzi, staje się on pewnego rodzaju autorytetem. Doskonale tutaj widać, że człowiek jest w stanie zrobić naprawdę wiele podczas dążenia do spełnienia swoich celów jednak potrzeba...

golteria | 2018-11-14
Przeczytana: 2016 rok

A to opowieść w stylu "mission impossible", udana trzeba przyznać.

spectator_zm | 2018-10-17
Przeczytana: 17 października 2018

Po ponad rocznej przerwie sięgnąłem po kolejnego ebooka cyklu "Orły Imperium" i muszę przyznać, że powieść bardzo przypadła mi do gustu. Mnóstwo nieprawdopodobnych przygód, brutalnych walk rzymskich żołnierzy II Legionu z dzikimi plemionami Brytanii, podjęcie się samobójczej niemalże misji przez Katona i Macro w celu odbicia zakładników z rąk barbarzyńskiego plemienia Druidów, zawrotne wprost tempo akcji i niezwykle sugestywne opisy walk muszą sprawić, że powieść czyta się znakomicie i z niezwykłym przykuciem uwagi. Nie brakuje też zabawnych momentów i błyskotliwych dialogów, a także intryg i politycznych układów. Jest w tej powieści wszystko, co musi mieć świetna powieść historyczno-przygodowa.
Polecam gorąco!

Jarek Tananis | 2018-03-17
Przeczytana: 20 grudnia 2017

Zawsze doję 10 temu pisarzowi za ogrom dobrej pracy. Opisami działając na wyobraźnię ukazuje nam czasy Imperium Rzymskiego - nie było łatwo.

Chrisstofferr | 2018-01-30
Przeczytana: 30 stycznia 2018

Rozpoczęcie sezonu zimowego zakończyło postępy kampanii rzymskiej na terytorium Brytów. Legioniści pomieszkujący w okolicach większych miast stają się częstymi klientami wyszynków. Wśród nich są również Macro i Katon, którzy w jednej z takich pijalni zostają pobici przez narowistego Icena. Nie pomógł tutaj również fakt, że przebywali oni w towarzystwie jego narzeczonej.
W międzyczasie statek na którym do Rzymu powraca rodzina Aulusa Plaucjusza, naczelnego wodza rzymskiej armii w Brytanii, osiada na mieliźnie, zaś jego żona i dzieci zostają wzięci do niewoli. Dowódca II Legionu, Wespazjan, otrzymuje rozkaz wymarszu jednostki i odbicia zakładników. Wiedziony jednak doświadczeniem wysyła z ta misją Macro i Katona, wraz z dwójką Brytów, którzy mają im służyć jako przewodnicy.

Basiek | 2017-10-02

Podobnie jak poprzednie części "Orłów Imperium" tak i ta bardzo mi się podobała. Największy plus to zmiana "czarnego charakteru", który w "Podboju" działał mi na nerwy. Teraz opowieść jest zbudowana nieco inaczej - misja, której podejmują się Macro i Katon ma inny charakter. Znów wiele się dzieje i czasami trudno przewidzieć, jak dalej potoczą się wydarzenia. Niezmiennie podoba mi się również styl pisania pana Scarrowa, zdecydowanie moja bajka ;)
Czytanie zajęło mi nieco czasu, ale to wina obowiązków - zaczął się rok szkolny, więc nauczyciele wolnego mają jak na lekarstwo :(

Adam1ab | 2017-06-09

Jako fan Rzymu, krwawych bitew i osoba ceniąca honor i przygodę gorąco polecam całą serie. Bardzo dobra powieść historyczna. Jak zwykle autor pokazuje klasę.

Bartosz P | 2016-12-09
Przeczytana: 09 grudnia 2016

początek bardzo dobry, potem trochę wieje nuda, a im bliżej końca tym lepiej