Opieka nad wcześniakiem

Wydawnictwo: Wydawnictwo Lekarskie PZWL
978-83-200-3840-8
zdrowie, medycyna
Różyczka

W książce omówiono zasady oceny stanu zdrowia noworodka przedwcześnie urodzonego, odrębności opieki nad nim i rolę w niej położnej. W publikacji poruszone są m. in. następujące zagadnienia: wcześniactwo jako problem medyczny, osobisty i społeczny, ocena stopnia dojrzałości noworodka urodzonego przedwcześnie, opieka nad noworodkiem urodzonym przedwcześnie na oddziale intensywnej opieki neonatologicznej, opieka nad wcześniakiem z wybranymi problemami klinicznymi.
Publikacja jest przeznaczona dla położnych oraz studentek na kierunku położnictwo na uczelniach medycznych.

źródło opisu: PZWL

źródło okładki: PZWL