Zgłosuj na książki roku 2017

Rośliny lecznicze i bogate w witaminy

Wydawnictwo: Państwowe Wydawnictwo Rolnicze i Leśne
Witaminnyje i lekarstwiennyje rastienija (Витаминные и лекарствиенные растения)
flora i fauna
Anna

Człowiek od pradawnych czasów szukał w przyrodzie, a zwłaszcza w bogatym świecie roślin, źródeł substancji o uzdrawiających właściwościach. Szuka i dziś, w czym pomagają mu odpowiednio urządzone laboratoria i metody pozwalające wyodrębnić te substancje z roślin i wyprodukować z nich leki. Jednakże ucywilizowany i uprzemysłowiony świat stwarza organizmowi ludzkiemu wciąż nowe zagrożenia, pojawiają się nowe choroby. Nic więc dziwnego, że ogromnym powodzeniem cieszą się książki ujawniające tajemnice chemicznego wnętrza rośliny.

1989 - Wydanie IV

źródło opisu: PWRiL, 1988