zasady perspektywy dla początkujących

Wydawnictwo: h.f. ullmann
poradniki

Oddanie głębi przestrzeni na papierze lub płótnie zarówno w pejzażach, martwej naturze, jak i w przedstawieniach postaci ludzkiej, jest poważnym wyzwaniem dla każdego artysty, a zastosowanie odgrywa w tym przypadku istotną rolę. Podręcznik wprowadza podstawowe pojęcia i opisuje techniki perspektywy, a także przedstawia ich praktyczne zastosowania krok po kroku. Szereg wszechstronnych ćwiczeń oraz liczne ilustrowane przykłady pozwolą lepiej zrozumieć ten problem. Książka zawiera wszelkie rady i wskazówki, jakich potrzebujemy, aby stworzyć efekt trójwymiarowości, począwszy od linii pomocniczych aż do właściwego zastosowania koloru. Będzie także nieocenioną pomocą w rozwijaniu umiejętności stosowania perspektywy w rysunku i malarstwie.

rasilio | 2015-10-01
Przeczytana: 2007 rok