Projektowanie systemów CMS przy użyciu PHP i jQuery

Wydawnictwo: Helion
CMS Design Using PHP and jQuery
CMS
Hatezit

Na rynku systemów do zarządzania treścią jest ogromny wybór różnorodnych rozwiązań, od Joomli! zaczynając, a na Drupalu i Wordpressie kończąc. Warto jednak zastanowić się, czy nie lepiej stworzyć własne, skrojone na miarę rozwiązanie, idealnie dopasowane do potrzeb i możliwości. Zamiast przedzierać się przez zawiłą konfigurację, przygotowywać szablony i próbować pogodzić ze sobą wtyczki, być może lepiej tę energię spożytkować na napisanie własnego CMS-a?

Jeżeli zdecydujesz się na to, w niniejszej książce znajdziesz szczegółowy przewodnik, jak dokonać tego przy użyciu najpopularniejszych narzędzi: łącząc język PHP i bibliotekę jQuery. W trakcie lektury dowiesz się, jak zaprojektować jądro swojego nowego systemu, moduł zarządzania użytkownikami oraz własny mechanizm szablonów. Ponadto nauczysz się zarządzać treścią, tworzyć hierarchię stron oraz edytować je przy użyciu wygodnych narzędzi, takich jak CKeditor. Na koniec zbudujesz instalator swojego CMS-a oraz wzbogacisz go o obsługę wtyczek i widżetów. Książka ta jest pozycją obowiązkową dla każdego webmastera pragnącego stworzyć własny, unikatowy system zarządzania treścią.

źródło opisu: http://helion.pl/ksiazki/projektowanie-systemow-cm...(?)

źródło okładki: Helion

Hatezit | 2012-07-28
Przeczytana: 28 lipca 2012

Ta pozycja nie wystarcza aby nauczyć się tworzenia od podstaw systemu CMS. Ale moja ocena jest dobra.

| 2014-01-11
Przeczytana: 2014 rok