Coolman i ja

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Coolman i ja". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Dreams
Coolman und ich
978-83-635790-2-9
Gosiarella

Cześć, mam na imię Kaj! Ten gość w pojemniku na śmiecie to właśnie ja. Zastanawiacie się, dlaczego w nim siedzę? To długa historia, jedna z wielu katastrofalnych katastrof w moim życiu. Winę ponosi COOLMAN. To ten dziwny typ obok mnie, który… Hmm…, to skomplikowane. Ale lepiej będzie, jak zacznę od początku…

źródło opisu: http://www.dreamswydawnictwo.pl/sklep/nowosci/coolman-i-ja-detail

źródło okładki: http://www.dreamswydawnictwo.pl/sklep/nowosci/coolman-i-ja-detail

Kasiulek | 2014-09-20
Przeczytana: 13 września 2014

W dzieciństwie chyba każdy z nas miał przyjaciela, ale przyjaciela takiego, którego tylko my widzimy, który jest niewidoczny dla innych. To jemu się zwierzaliśmy z różnych niepokoi, to z nim rozmawialiśmy wracając do domu ze szkoły czy w łóżku przed snem. W przewadze byli to raczej dobrzy przyjaciele, których szanowaliśmy my, a oni nas. Bo, po co nam przyjaciel, który wprowadza nas w kłopoty? Który będzie nas podjudzał do różnych złych rzeczy?
Chłopak wprowadza się wraz z rodziną do nowego miasta. Takie przeprowadzki w inne otoczenie z jednej strony są dobre, z drugiej natomiast musimy się zaklimatyzować, poznać nowych kolegów, sąsiadów i nigdy nie wiemy, co też może nas czekać. Jego siostra Antygona to tzw. metalówa, słucha ciężkiej muzyki, ubiera i maluje się na czarno. Rodzice to aktorzy, którzy biorą udział w przedstawieniu dla miasta „Romeo i Julia”, jednak jest to specyficzne przedstawienie, gdyż główni aktorzy występują nago. Z tej rodziny wydaje się, że tylko Kaj jest...

brenda95 | 2012-09-15
Przeczytana: 30 sierpnia 2012

Niesamowicie przyjemna książeczka. Lekka i zabawna :)

Na półkach: Przeczytane, Dreams

Ten kto śledzi naszego bloga wie, że książek dla dzieci jest całe mnóstwo. Co więcej, dziecięce lektury są bardzo różnorodne i bez problemu każdy maluch może w nich odnaleźć to co go najbardziej interesuje.

Więc dziś zaproponuję coś dla chłopców, choć myślę, że nie tylko. Moja Ala również z przyjemnością słuchała, gdy czytałam jej to opowiadanie.

"Coolman i ja" to historia pewnego chłopca i jego przyjaciela. Nie jest to jednak taki typowy kolega z podwórka czy ze szkoły. Collman jest... hm... superbohaterem, którego chłopiec sam sobie wyobraża. Ale to wszystko nie jest takie proste jakby się wydawało.

Po pierwsze ten ów superbohater wcale nie ratuje świata od zagłady, nie ma żadnych nadprzyrodzonych mocy ani nie zachowuje się jak typowy bohater z filmów akcji. Ten zdecydowanie jest dużo bardziej śmieszny niż odważny i ma wyjątkowy talent do wpędzania naszego małego Kay'a w kłopoty.

Po drugie, choć Coolman jest wytworem wyobraźni chłopca, to mimo to Kay nie jest w stanie nad...

Cassin89 | 2012-07-18
Przeczytana: 11 lipca 2012

"Co się tyczy niewidzialnych znajomych"

Właśnie ta niepozorna książka zawiera w sobie opowieść uniwersalną - nim się zorientujesz rozśmieszy zarówno starszego jak i młodszego czytelnika, z którym będziesz dzielić jej lekturę.
Historia ta bardzo miło mnie zaskoczyła, bowiem nie spodziewałam się aż tak dobrej zabawy. Przezabawne losy Kaja i Coolman'a to połączenie dobrej opowieści uzupełnionej komiksem.
Obawiałam się, że ilustracje w stopniu znacznym zdominują tekst. W żadnym wypadku. Scenki nie przedstawiają tego, co już znamy z tekstu, a są elementem historii bez którego, nie zrozumiemy całości. Tekstu w stosunku do komiksu jest jednak sporo. Świetnej kreski też tutaj nie brakuje. To niewątpliwy plus dla młodszego czytelnika, wraz z którym, będziemy śledzić przygody Kaja.

Historia sama w sobie jest niesamowicie wciągająca. Nie można się oderwać, gdy akcja tak płynnie przechodzi od jednego do drugiego wątku opowieści. Historia Kaja nawet w formie tradycyjnej książki, bez...

Gosiarella | 2012-07-10
Na półkach: Przeczytane, Recenzenckie
Przeczytana: 09 lipca 2012

"Na zerwanie nigdy nie jest za wcześnie" – Coolman

Typowej książki przeznaczonej dla dzieci i młodzieży nie miałam w rękach od dobrych paru lat. Dlatego dziś, gdy dotarła do mnie paczka z "Coolman i ja" stwierdziłam, że odłożę ją na sam koniec książkowej kolejki. Po minucie ciekawość zwyciężyła. Zaczęłam ją przeglądać, a w końcu nie wiadomo jakim sposobem miałam za sobą połowę stron i wielki uśmiech na ustach.

Bohaterem opowieści jest Kaj, który pomimo tego, iż jest już dużym chłopcem dalej ma przyjaciela, którego nikt poza nim nie widzi. I to nie byle jakiego! Coolman jest bardzo żywiołowym, pomysłowym i "pechowym" przyjacielem. Dzięki czemu Kaj nigdy nie jest samotny, a jest to dla niego szczególnie ważne, ponieważ jego rodzina bardzo często się przeprowadza. Skoro już o rodzinie mowa to Kaj posiada bardzo specyficzną. Rodzice są aktorami, którzy absolutnie nie wstydzą się swojej nagości i miłości, zaś starsza siostra Antygona jest mroczna i nieprzystępna. Kaja i Coolmana...

"Coolman towarzyszy mi, odkąd skończyłem cztery lata. Ale tylko ja go widzę. Dla wszystkich innych jest niewidoczny i tak też jest lepiej. Wystarczy, że zamienia moje życie w ciąg coraz bardziej katastrofalnych katastrof."

Rudiger Bertram studiował historię, ekonomię polityczną i germanistykę, a obecnie wykonuje wolny zawód dziennikarza i pisarza. Pisze krótkie historyjki satyryczne, scenariusze oraz szkice filmowe i telewizyjne, przede wszystkim do komedii i seriali, odniósł sukces publikując także kilka książek dla dzieci, po części z ilustracjami Heriberta Schulmeyera. Ten zaś zasłynął jako autor komiksów dla dorosłych i odnosi sukcesy, ilustrując książki dla dzieci. "Coolman i ja" to pierwszy tom przygód Kaja i superbohatera ekstraklasy.

Trzymam w dłoni książkę o, na pierwszy rzut oka, zwyczajnym chłopcu imieniem Kaj. Ma on rodziców aktorów i starszą siostrę Antygonę, która kocha się w czarnych kolorach i chce, żeby skracano jej imię do Anti. Ze względu na pracę rodziców Kaj...