Przygody Kapitana Majtasa

Tłumaczenie: Piotr Jankowski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kapitan Majtas". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Egmont Polska
The Adventures of Captain Underpants
michnar3

George z Haroldem wymyślili największego superbohatera w historii swojej szkoły, a teraz zamierzają go ożywić! Oto Kapitan Majtas! Jego prawdziwe nazwisko jest tak tajne, że nawet on sam go nie zna! W środku są ruchome obrazki i komiksy.

źródło opisu: www.empik.com

źródło okładki: www.empik.com

Keenyah | 2019-07-17
Na półkach: Przeczytane, Z Maksiem :)
Przeczytana: lipiec 2019

Świetna książka dla dzieciaków, które uwielbiają Tomka Łebskiego czy "Dziennik Cwaniaczka".

Dominika | 2018-11-03
Przeczytana: 03 listopada 2018

Fajnie napisana dodatkowo wzbogacona o rysunki ksiązka,która opowiada historie kapitana majtasa.Szybko się czyta.Zachęcił nas film ,dopiero później sięgneliśmy po lekturę.

Bursikowa | 2018-08-03
Przeczytana: 24 lipca 2018

Kapitana Majtasa zaczęliśmy czytać od 8 części więc musieliśmy sprawdzić jak to się wszystko zaczęło. Muszę przyznać, że ta część przypadła mi do gustu najbardziej. Widać, że co tom to autor idzie coraz dalej ale tu było najnaturalniej i najfajniej :) Pewnie dorwiemy się do kolejnych, bo młody uwielbia Majtasa. Polecam zaczynać od początku :)

KacperKacprowicz | 2018-06-21
Przeczytana: 20 czerwca 2018

Bardzo dobra, świetnie się czyta, przeczytałem ekspresowo ! Polecam !

AnnaSikorska | 2017-10-02

Kapitan Majtas to bohater najnowszego filmu animowanego opartego na książkach Dava Pilkeya. Razem z kinową produkcją „Dream Works” do młodych odbiorców trafiają liczne książki oraz gadżety z nowymi bohaterami. Wśród proponowanych lektur nie może zabraknąć też i książek będących bazą wyjściową. Akcja stworzona przez pisarza i rysownika jest szczątkowa, zawiera śmieszne scenki i nie toczy się wokół niczego konkretnego poza walką z dziwnymi zagrożeniami ludzkości. Celem młodych bohaterów jest robienie psot mających często zaskakujące zakończenie i pakujących ich w tarapaty. Cała przygoda bohaterów zaczyna się od zahipnotyzowania uciążliwego dyrektora Kruppa przez młodych żartownisiów George’a i Harolda. Poważy i czuwający nad porządkiem w szkole dyrektor zmienia się w Kapitana Majtasa ratującego świat, nawet kiedy nie wymaga on ochrony. Czasami jednak bywają takie chwile, kiedy moce zahipnotyzowanego dyrektora okazują się niezbędne. Stworzony przez chłopców superbohater może (przy...

janielka | 2017-09-23
Przeczytana: 23 września 2017

Lubicie się pośmiać? Lubicie płatać figle w szkole lub w domu? Ogarnia was czasami totalna głupawka?

Nie mam co do tego wątpliwości. Kapitan Majtas powraca, żeby rozweselać, poprawiać humor i powodować mega głupawkę.
George i Harold to są najlepszymi kumplami w czwartej klasie szkoły podstawowej im Jerome’a Horowitza. Są oczywiście bardzo grzecznymi chłopcami, są bardzo odpowiedzialni, jednak kiedy coś złego zdarza się w szkole, to oni są winni.
Dlaczego?
To chyba jasne, że kiedy nudzą się w szkole, ogarnia ich głupawka. Jednak nie osądzajcie ich źle, bo to bardzo miłe chłopaki. Wiem, wiem, nikt tak nie uważa, z ich otoczenia. To przecież nie ich wina, że stan totalnej głupawi ogarnia ich tak często. Ona jest silniejsza i dlatego nie potrafią nad nią zapanować. Chłopaki jednak potrzebują również chwili odpoczynku. Po ciężkim dniu biegną co sił w nogach do swojego ulubionego domku na drzewie w ogrodzie George’a. Tam oddają się bez reszty swojej pasji.
Harold uwielbia rysować, Georg...

Łędina | 2017-09-11

"Kapitan Majtas: Przygody Kapitana Majtasa" to pierwsza część, kultowej serii książek, będących jednocześnie komiksami, dla dzieci. W Polsce, niespełna dwadzieścia lat temu, ukazało się pierwszych siedem tomów. Wówczas, Kapitan Majtas, podbił serca dzieci, jak i doroślejszego grona odbiorców. Podobno największą popularność miał u studentów. Teraz powraca. Debiutuje także na wielkim ekranie.

Dav Pilkey - ucząc się, nieustannie wpadał w tarapaty z powodu płatania figli, robienia kawałów i tworzenia komiksów. Już w drugiej klasie wymyślił okrytego wielką sławą bohatera, Kapitana Majtasa. Nauczyciel powiedział mu wówczas, że jeżeli się nie poprawi, to do końca swojego istnienia będzie wymyślał głupie komiksy. Lecz ten na szczęście go nie posłuchał.

George i Harold to dwaj zwyczajni przyjaciele! Chodzą do czwartej klasy szkoły podstawowej im. Jerome’a Horwitza. Są to bardzo dobrzy i mili chłopcy. Są też bardzo odpowiedzialni. Kiedy w szkole dzieje się coś złego, zazwyczaj to oni...

Nemezis | 2017-08-03
Przeczytana: 01 sierpnia 2017

Kapitan Majtas to superbohater wszech czasów. Walczy "o prawdę, sprawiedliwość i wszystko, co jest z bawełny i nie kurczy się w praniu". Ściga złoczyńców i strzela do nich z gaci, ratując świat. Nie dajcie się zwieść jego niegroźnej aparycji - w swoich działaniach jest przecież całkiem skuteczny. Pamiętajcie, nigdy nie lekceważcie potęgi bielizny!

George i Harold to czwartoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. Jerome'a Horwitza, dwa łobuziaki płatające figle zawsze i wszędzie, bez względu na okazję. W wolnych chwilach zajmują się też tworzeniem komiksów o wymyślonym przez siebie superbohaterze, Kapitanie Majtasie (zawsze ubranym jedynie w pelerynę i majtki). Kto mógł nalać orkiestrze szamponu do instrumentów? Napompować piłkę helem przed ważnym meczem? Nasypać cheerleaderkom pieprzu do pomponów? Nikt inny, tylko ci dwaj chłopcy! W końcu zostają przyłapani na gorącym uczynku przez dyrektora szkoły, znienawidzonego pana Kruppa. Z jakimi konsekwencjami przyjdzie im się...

Maciej | 2017-07-23
Przeczytana: 23 lipca 2017

przeczytana w oryginale tuż po zobaczeniu filmu. klawa opowiastka, sympatyczni bohaterowie i moc bawełny. biorę się za następne.

Bdżoza | 2012-12-27

Hehe, LOL :D