To nie moja wina. Jak zaakceptować siebie i zmienić swoje życie na lepsze.

Tłumaczenie: Krzysztof Pachocki
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Psychologia i Wiara". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: W drodze
It's not my fault. The no-excuse plan to put you in charge of your life.
978-83-7033-648-6
psychologia, rozwój
poradniki
Cotta

Być może już dawno temu przestałeś marzyć, wytyczać sobie cele i planować. Mogłeś się po prostu zniechęcić lub zrezygnować, uznając, że w twoim życiu nic się już nigdy nie zmieni. Nikt cię za to nie obwinia; to się przytrafia każdemu. Zniechęcenie wynika z tego, że wybrałeś dla siebie niewłaściwą drogę. Jest wielce prawdopodobne, że istnieje gdzieś inna, lepsza. Pozwól sobie raz jeszcze na marzenia i nadzieję, przyjmując tym razem do wiadomości, że dobre rzeczy naprawdę się zdarzają.

Począwszy od faceta, który obwinia szefa za znienawidzoną pracę, do nastolatek, które podają do sądu McDonald’s z powodu swojej otyłości, żyjemy w kulturze winy. Wciąż zrzucamy odpowiedzialność za nasze życie na innych i ulegamy przekonaniu, że już nic nie uda nam się zrobić, by polepszyć nasze życie.
Townsend i Cloud pokazują jak przestać obwiniać ludzi dookoła i los za swoje niepowodzenia, w jaki sposób radzić sobie z porażkami, jak opanować sztukę odmawiania – po prostu jak wziąć życie w swoje ręce.

Henry Cloud, John Townsend, amerykańscy psychologowie kliniczni, od ponad dwudziestu lat prowadzą Cloud-Townsed Resources, pomagając ludziom uzdrowić relacje z bliskimi, zmierzyć się z problemami małżeńskimi, rodzicielskimi, związanymi z wzrastaniem do pełnej dojrzałości, także duchowej. Są autorami i współautorami wielu książek, z których kilka osiągnęło ponadmilionowe nakłady. Bardzo popularne osobowości telewizyjne i radiowe. Mieszkają i pracują w Kalifornii.

źródło opisu: http://www.wdrodze.pl

źródło okładki: http://www.wdrodze.pl

Joanna | 2014-09-29
Przeczytana: 24 września 2014

Zbyt często przyczyn naszych niepowodzeń szukamy w obwinianiu innych, a to najprostsza droga do skrzywdzenia samego siebie i zbudowania sobie więzienia, z którego z czasem coraz trudniej się uwolnić. Dobra książka i bardzo prawdziwa, dla niektórych może być w swej treści "niewygodna".

MajaTal | 2014-04-06

wielu z nas szuka winnych swoich niepowodzeń, ale to do niczego nie prowadzi. Jeśli za swoją sytuację będziemy zrzucać winę na politykę, firmę, w której pracujemy, szefa czy bliskich i nie będziemy brać odpowiedzialności za siebie i swoje życie, będziemy do końca życia tkwić w ciemnej dziurze. To tylko od nas zależy czy kolejne lata życia będziemy smutni, sfrustrowani i źli na cały świat czy weźmiemy sprawy w swoje ręce i każdego ranka będziemy budzić się szczęśliwi, pełni pozytywnej energii, którą będziemy zarażać innych i będziemy spełniać swoje marzenia. Użalanie się nad sobą, to najprostszy sposób, ale to chyba nie o to chodzi.

Zapraszam na mojego bloga :)
DOLINA ZAKLĘTYCH KSIĄŻEK:
dolinazakletychksiazek.blogspot.com

Lisek | 2013-11-07

Książkę dopiero zaczęłam czytać, jednak już od pierwszych stron jestem do niej przekonana. Jest bardzo rzeczowa, obrazowo opisuje problem wchodzenia w role ofiary i samowolnego ubezwłasnowolniania sie. Czyta sie to tak, jakby słuchało świetnego wykładu bardzo dobrego psychoterapeuty.

Jest jednak pewne ALE...
Ów terapeuta, a raczej terapeuci, bo autorów jest dwóch, są mocno religijni i słowo bóg potrafi występować na jednej stronie nawet dziesięć razy. Mamy analizę przypowieści biblijnych i doszukiwania się w nich na siłę życiowych mądrości oraz farmazony typu bozia Cię wyleczy, bozia nada Ci siłę... ogólnie słowa, które ludziom nauki nie przystoją, tym bardziej, iż odnoszą się wyłącznie do boga chrześcijańskiego.

Pomijając jednak religijne farmazony, które czasem po prostu należy ominąć, pozycja ta daje naprawdę dużo do myślenia i nakłania do zmiany sposobu naszego postrzegania świata i nieszczęścia już od pierwszych stron.

Edit:
Po przeczytaniu całej książki, daję jej...