Polska. Ssaki

8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

Najbliższą człowiekowi gromadą kręgowców żyjących w Polsce są ssaki. W albumie „Polska. Ssaki. Encyklopedia ilustrowana” przedstawiono ponad 60 gatunków występujących w Polsce. Zapraszamy w niezwykłą podróż, która pokaże życie tej wyjątkowej grupy zwierząt. Można się więc dowiedzieć, jak ssaki wyglądają, czym się żywią i gdzie można je spotkać w naturze, a także przeczytać o ich zwyczajach...

Można się więc dowiedzieć, jak ssaki wyglądają, czym się żywią i gdzie można je spotkać w naturze, a także przeczytać o ich zwyczajach rozrodczych, trybie życia i czyhających na nie zagrożeniach. Czytelnicy znajdą w książce rzadko publikowane informacje, interesujące fakty naukowe i ciekawostki, które mają dużą wartość edukacyjną.

Ten kto czyta naszego bloga zapewne doskonale wie, że wszyscy tu (łącznie z naszymi dziećmi) uwielbiamy zwierzęta :)

Ku naszej uciesze w ręce nasze trafiła bardzo ciekawa pozycja o Polskich ssakach. W środku znajdziemy charakterystykę około sześćdziesięciu gatunków zwierząt, które zamieszkują tereny Polski.

Na początku książki znajduje się wstęp. Dowiemy się z niego, że ssaki dzielą się na siedem rzędów: parzystokopytne, drapieżne, walenie, gryzonie, zającokształtne, nietoperze oraz owadożerne. Zobaczymy różnice w budowie kończyn, mózgu, uzębienia, dowiemy się jak wygląda układ krwionośny oraz budowa płuc u ssaków.
Następnie jest charakterystyka rzędów czyli opis poszczególnych grup na jakie dzielą się te zwierzęta (pisałam o nich wyżej).
Dalej znajdziemy już specyfikację poszczególnych, często spotykanych w Polsce zwierząt. Łoś, kozica, żubr, dzik, niedźwiedź, wilk, lis, wydra, kuna, foka, nornik, szczur, zając, nietoperz... To tylko niewielka część gatunków o których możemy...