Jak opanować wilczy apetyt? Trening

Wydawnictwo: Onepress
6 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
poradniki

We współczesnym świecie dominujące trendy mody usilnie propagują przesadnie szczupłą sylwetkę kobiecą. Patrząc na dziewczyny z okładek magazynów, często zapominamy, że ich idealna figura jest głównie dziełem grafików komputerowych. Dążymy do fikcyjnego ideału piękna, stosując diety wyniszczające organizm -zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Czy traktujesz jedzenie jako sposób na poprawienie sobie nastroju? Czy stosowanie diet i ograniczeń w odżywianiu powoduje u Ciebie psychiczny dyskomfort? Czy zdajesz sobie sprawę, że obsesyjne myślenie o jedzeniu jest przejawem zaburzeń odżywiania? Jeśli chcesz skutecznie i trwale uregulować proces odżywiania się, rozpocznij Trening Świadomego Apetytu. Jest on efektem dziesięcioletniej pracy doskonałej psycholożki, świetnie zdającej sobie sprawę, jak wiele wysiłku każdego dnia wkładamy w swój wygląd, diety i utrzymanie dobrego samopoczucia. Stosując kilka nieskomplikowanych wskazówek, nauczysz się słuchać sygnałów wysyłanych przez Twoje ciało. Podpowiadają Ci one, co, kiedy i ile możesz jeść, by móc czerpać z posiłków przyjemność, wyzbyć się poczucia winy i zachować smukłą sylwetkę.

Paulina Kwiatkowska | 2013-06-21

Temat diety i zdrowego odżywiania jest mi bliski na tyle, że od czasu do czasu sięgam po różne pozycje o tej tematyce. Tym razem postanowiłam także zapoznać się z tą książką. Jak wskazuje sam tytuł ma ona przybliżyć nam zasady jedzenia. Niektórzy z nas przejadają się, korzystają z różnych okazji, chcą zjeść na zapas, niestety jednak tak się nie da.

Należy pamiętać o tym, że można bardzo łatwo rozepchać sobie swój żołądek, jedząc zbyt duże porcje. Niewskazane jest także jedzenie na zapas, czy zbyt długa głodówka. Gdy po jakimś czasie dostaniemy jedzenie zjemy go wówczas znacznie więcej. Już od samego patrzenia na różne smakołyki mamy na nie ochotę.

Trening Świadomego Apetytu to program opracowany przez Autorkę i jej współpracowników mający na celu uzmysłowienie nam, jak zdrowo się odżywiać i jeść tyle, aby zaspokoić potrzeby organizmu. Lepsze jest jedzenie mniejszych porcji częściej, niż najedzenie się raz do syta.

Niektórzy mogą chorować także na anoreksję, czy bulimię, choć...

basiaz | 2014-07-01
MagdaOliwia | 2010-08-31