Sny. Godzina dla każdego, czyli Fortuna mózgiem obdarzona

Tłumaczenie: Kalina Wojciechowska
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Liliana

Francisco de Quevedo y Villegas (1580-1645), wybitny przedstawiciel hiszpańskiego baroku, to jedno z najbardziej niezwykłych i niepokojących zjawisk w literaturze tego kraju. Satyryk, kpiarz, a zarazem surowy moralista, szokuje czytelnika rubasznym humorem, zadziwia ostrością spojrzenia i zmusza do zastanowienia się nad sobą samym i otaczającym nas światem. "Sny" i "Godzina dla każdego" - ukazują całą złożoność fascynującej prozy Queveda, będąc jednocześnie barwnym i udokumentowanym obrazem XVII-wiecznej Hiszpanii.

[Państwowy Instytut Wydawniczy, 1982]

motylka | 2017-05-03