7 nawyków skutecznego działania

Wydawnictwo: Rebis
poradniki

7 nawyków skutecznego działania to biblia współczesnego człowieka. Jeden z najbardziej wpływowych ludzi Ameryki wskazuje, jak kierując się wewnętrzną uczciwością, poszanowaniem innych, a przede wszystkim świadomością tego, co najważniejsze, a nie tego, co pilne doprowadzić do erupcji własnych możliwości i tworzyć synergię, oznaczającą zwielokrotnione efekty wspólnych działań. Wypracowanie owych

Zuell_Zuell | 2019-04-27
Na półkach: 2019, Przeczytane
Przeczytana: 27 kwietnia 2019

Książka to poradnik o samodoskonaleniu. Jak żyć, żeby było dobrze. Jak podejmować działania, żeby były skuteczne. I przede wszystkim, jak wykorzystywać własne możliwości, żeby efektywnie – pokonując najpoważniejsze przeszkody – realizować ambicje i cele.
Stephen R. Covey przytacza maksymę Arystotelesa:
"Jesteśmy tym, co w swoim życiu powtarzamy. Doskonałość nie jest
jednorazowym aktem, lecz nawykiem.", a potem przedstawia nam swoją naukę o siedmiu nawykach, które możemy wykorzystać do wzrostu naszej efektywności. Tłumaczy o zasadach, które stanowią podstawę prawdziwego sukcesu i trwałego szczęścia.

Książka jest naprawdę skarbnicą dobrych rad i wskazówek. Że trzeba oderwać się od głęboko zakorzenionych złych skłonności (odkładanie spraw na później, niecierpliwość, krytykanctwo czy samolubstwo); że nie należy poddawać się tendencjom kulturowym i społecznym (skupionym na maksymalnym osobistym zysku);
że nawyków można się nauczyć (i oduczyć!); że dopiero po wewnętrznej przemianie...

ivv | 2016-04-13

Książka wartościowa tylko wtedy, gdy rzeczywiście człowiek zacznie kierować się tymi wskazówkami, które są tam zawarte.
Na pewno na plus są dialogi z osobami, którym Covey doradzał (dzieci, małżonkowie, osoby prowadzące biznes). To sprawia, że aż chce się samemu wypróbować jakiś nawyk.
Minusem jest dużo "mądrych" słów typu: dychotomiczny, synergiczny, paradygmaty... Niekoniecznie potrzebuję aż takich naukowych wyjaśnień.

Na pewno warto książkę przeczytać (ale nie dla samego jej przeczytania, tylko żeby coś z niej naprawdę wynieść!) i wracać do niej.

smiler | 2011-04-07
Przeczytana: 05 kwietnia 2011

Książka ta jest fenomenalna, ale trzeba do niej dojrzeć. Ktoś kto weźmie ją ot tak, jako tą z brzegu, dowie się naprawdę bardzo wiele nt. siebie i świata, który go otacza. Jednak jeśli z książką będzie obcował ktoś kto jest zainteresowany samorozwojem to pozycja proponowana przez Covey'a okaże się tak potężnym narzędziem do pracy nad sobą, że ciężko będzie znaleźć tej osobie coś lepszego. "7 nawyków" to fenomenalny stelaż, kręgosłup dla mentalności, emocji i podejścia do życia. Strasznie rozwija, zwraca uwagę na bardzo wiele istotnych dla życia działań/osób.

Dla mnie jest to podręcznik, a nie książka. Skuteczne wprowadzenie w życie nawyków 1-3 zajęło mi kilkanaście miesięcy, obecnie zaczynam pracę nad nawykiem 4, a do książki wciąż wracam. We wszystkim dostrzegam braki, ale pozytywnie porażające efekty pracy nad sobą dają jeszcze większą motywację ;D.

Polecam wszystkim. W Stanach absolutny hit lad '90... i słusznie ;)!

Barbara Bąkowska | 2018-02-23
Przeczytana: 30 listopada 2008

Każdy człowiek ma swój indywidualny i niepowtarzalny odbiór świata. Kto jednak nie chce dobrych relacji z innymi ludźmi. Czasem zachodzą między ludźmi nieporozumienia, których zajść nie rozumiemy albo odbieramy je przez pryzmat naszego własnego spojrzenia na dane zagadnienie. Doświadczyłam tego wiele razy. Książka "7 NAWYKÓW SKUTECZNEGO DZIAŁANIA...", pozwoliła mi coś zrozumieć, coś dla mnie bardzo ważnego. Nie wywróciła mojego życia do góry nogami, ale coś uświadomiła, zaakcentowała pewne zjawiska, które mają miejsce w relacjach z innymi, no i ukazała jak można zobaczyć problem inaczej. Mówi się, że ile osób tyle zdań. Jak można doprowadzić do porozumienia? Odpowiedź na to i wiele innych pytań można znaleźć w tej książce..

Krzysiek | 2014-06-02
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 25 maja 2014

Choć z zasady nie wracam do przeczytanych już książek to wiem ze do tej będę wracał. Miejscami jak dla mnie zbyt rozwlekła, humanistyczna, ciągnąca się... (ja prosty, ścisły umysł jestem) ale ogólnie.. bardzo dobra. Skłania do działania nad sobą i daje do myślenia...

Garona | 2017-06-21
Na półkach: Psychologia, Przeczytane

"Jesteśmy tym, co w swoim życiu powtarzamy. Doskonałość nie jest jednorazowym aktem, lecz nawykiem".
Czytając tę myśl Arystotelesa, pomyślałam o swoim życiu... życiu różnych osób i... szybka refleksja: tak to jest!
Ten Arystoteles mądrym człowiekiem był! :)
I pan Covey.
Miałam wrażenie, że cała treść książki to proste rady tzw. mądrość babci (na pewno mojej ś.p. rocznik 1900! Urodzonej na kresach... bo te współczesne to różnie bywa. Głowa siwieje... i nie dokończę :) ) zebrana oczywiście syntetycznie, prosto w zgrabną całość.
Książka - podręcznik. Z tych do których trzeba wrócić, gdy chce się treści wdrożyć w życie, zmienić siebie w codzienności, pracy na lepsze.
Bardzo dobra.
Jednak to nie moja biblia :)

marcin | 2014-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2014

Od czasu do czasu, lubię przeczytać tego typu poradniki. Z reguły powtarzają to samo w nieco zmienionych formach... czasem mam wrażenie, ze są kompilacją kilku, które już miałem w ręku...copy c copy v... Ta jest jednak wyjątkowa. Nie proponuje szybkich rozwiązań, nie przedstawia prostych rad, które zdziałają cuda... Autor posiada sporą wiedzę psychologiczną, duże doświadczenie życiowe, potrafi świetnie wyciągać wnioski i sporo czasu spędził na swoich badań... Wszystko to zaowocowało rzetelną pracą, która prowokuje do pracy nad sobą, wyznaczania sobie celów, i dążenia krok po kroku do ich realizacji. Obiecuję sobie, że będę do tej ksiązki wracał, ale co ważniejsze...starał się wcielać ją w życie. Przekonała mnie -prawie ;) w 100%

Przemysław Zyra | 2014-12-09
Na półkach: X2014, Przeczytane, Próby, Polecam
Przeczytana: 2014 rok

U wielu ludzi występują duże dysproporcje między tym jak ich życie wygląda, a tym, jakiego życia dla siebie chcą. Autor książki ukazuje, że jest wiele sposobów na zmianę życia w pożądanym kierunku. Oczywiście nic za darmo i wszystko wiąże się z pracą nad charakterem. Ale po wyrobieniu nawyków, do których zachęca nas autor nasze życie może być lepsze, a pewne zachowania wyrobione do nawyku nie będą sprawiać nam większego problemu.

Magdalena Bienia | 2011-02-20
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Świetna książka. Trudna. Zabierałam się za nią chyba trzy razy, ale było warto. Ważne aby wprowadzać od razu w życie to, co tam przeczytamy. Potrafi je rzeczywiście świetnie poukładać :)

Ania | 2013-09-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 23 września 2013

7 nawyków skutecznego działania - biblia współczesnego człowieka podpisuję się pod tym dwiema rękami!!!
Jest to książka fenomenalna, pokazuje 7 nawyków, które warto sobie wyrobić. Pod koniec każdego rozdziału są bardzo pomocne ćwiczenia.
Do tej książki powinno się wracać nie raz ale jest to dla osób, którzy naprawdę chcą zmienić siebie i swoje życie na lepsze.
Do tej książki trzeba dojrzeć, przeczytać i wcielić w życie :)
Gorąco polecam.