Na rozdrożu

Wydawnictwo: Świat Książki
na rozdrożu
Versatile

Jest rok 1955. An, teraz juz młoda kobieta, przyjeżdża pociągiem przez Chiny i ZSRR na studia do Polski. Bardzo tęskni za Wietnamem, a jednocześnie buntuje sie przeciw regulaminowi pobytu i ostrej dyscyplinie narzuconej przez wietnamskich opiekunów. Na ostatnim roku studiów spotyka swoją wielką miłość. Niestety bliskie znajomości z cudzoziemcami są uznawane za najcięższe naruszenie regulaminu. Władze szybko dowiadują się o zabronionym związku z Polakiem. An ma być deportowana... Poruszająca historia wrażliwej kobiety i prawdziwy obraz realnego socjalizmu, w jakim przyszło jej walczyć o szczęście.

źródło opisu: http://www.swiatksiazki.pl/na-rozdrozu-le-tan-sitek,p90085705.html

źródło okładki: http://www.swiatksiazki.pl/na-rozdrozu-le-tan-sitek,p90085705.html

Zuela | 2015-05-28

An przybywa do Polski na studia.I tu zaczynają się komplikacje;ze zmiana wydziału,ze znajomością i miłoscia do Polaka.Burzliwy okres lat 60-bo w Polsce i na świecie.Próba deportacji An d Wietnamu,jej slub z Robertem,wojna w Wietnamie.Bardzo ciekawa obyczajowa książka.II tom SAMEJ NA DRODZE.Naprawde warto sięgnąć po obie pozycje

justi | 2013-08-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Wietnam
Przeczytana: 24 sierpnia 2013

Podziwiam autorkę za takie opanowanie języka polskiego, że napisała książkę piękną polszczyzną. Podziwiam jej charakter, mądrość i odwagę. Niezwykłe życie będące rezultatem odważnych decyzji, umiejętności przystosowania się do środowiska i elastyczności - o tym opowiada ta ciekawa opowieść.

lisoska | 2013-11-01

Czytając tę książkę zastanawiałam się jak czuje się człowiek, który nie widział swoic bliskich przez 20 lat... i czy jeszcze wtedy zasługują oni na miano bliskich... Kontynuacja losów wietnamskiej dziewczyny imieniem An nadal fascynuje, wzrusza i ciekawi. Całkiem inaczej można zobaczyć nasz kraj - Polskę - postrzeganą przez cudzoziemnców. Jak trudno było się An odnaleźć w naszym kraju... w dodatku w tak cieżkim okresie...

Malini | 2016-08-03
Przeczytana: 11 lipca 2016

Przyznam się szczerze, że styl pisania autorki w ogóle mi nie przypadł do gustu. Miałam wrażenie, że zamiast ciekawej opowieści, czytam po prostu jakieś sprawozdanie.

kaszmirr | 2016-01-06
Na półkach: Przeczytane, Kwiaty Orientu