Pamiętaj kim jesteś Życiowe historie

Wydawnictwo: Helion
poradniki

15 niezwykłych wykładów - profesorowie Harvard Business School o przywództwie O upadkach, które czynią Cię wielkimO podejmowaniu ryzyka bez strachuO przekładaniu talentu i pasji pracowników na wzrost dochodów firmy Znajdź chwilę, by się wyciszyć, oderwać od codziennego zgiełku i spojrzeć na życie z szerszej perspektywy. Poznaj historie, które utkwią Ci w pamięci na bardzo długo. Jedne z nich pomogą Ci lepiej poznać Twoją własną naturę, inne podniosą Cię na duchu w chwilach kryzysu, a jeszcze inne uchronią przed poważnymi błędami w pracy i w sprawach osobistych. Przeczytaj te historie, a być może kiedyś, gdy znajdziesz się na rozstaju dróg życiowych, przypomnisz sobie o nich i odnajdziesz ukryte w nich drogowskazy.W Harvard Business School kultywowany jest pewien stary zwyczaj. Na ostatnich zajęciach w każdym semestrze wykładowca odkłada na bok program zajęć i opowiada inspirującą historię. Tak było przez wiele lat -aby usłyszeć którąś z tych historii, musiałeś być studentem Harvard Business School. Aż pewnego dnia Daisy Wademan spisała najciekawsze z nich i udostępniła ludziom na całym świecie. Tak powstała ta książka. A zebrane w niej historie traktują: o tym, dlaczego zawsze powinieneś pamiętać, kim jesteś,o sile, jaką dają dobre relacje z ludźmi,o tym, że życie jest drogą -aby zrozumieć przyszłość, musisz spojrzeć w przeszłość,o oddzielaniu pracy od życia prywatnego,o tym, co znaczy czynić dobro ,o tym, skąd czerpać motywację do życia. Stań przed lustrem i spójrz sobie prosto w oczy. Widzisz tę samą osobę, która za pięć, dziesięć albo trzydzieści lat zajdzie dalej, niż teraz potrafisz sobie wyobrazić. Stephen P. Kaufman, wykładowca administracji biznesowej, Harvard Business School