Przedmiot pożądania. Jak być silnym mężczyzną, którego pragną kobiety

Tłumaczenie: Cezar Matkowski
Wydawnictwo: Helion
Being the strong man a woman wants : timeless wisdom on being a man
poradniki

Może kobiety po prostu pragną mężczyzn, którzy potrafią podejmować decyzje i na których można polegać? Może nie chodzi im o wielki dom ani o pieniądze? Może nie chcą, abyśmy kontrolowali je na każdym kroku? Może robimy wiele rzeczy nie tak i w efekcie odpychamy je, zamiast przyciągać? Warto więc chyba zrobić rachunek sumienia i chociaż przez chwilę zastanowić się: jak zaskarbić sobie ich wierność, jak słuchać tego, co mówią, jak dawać im to, czego oczekują, dlaczego należy najpierw myśleć, a dopiero potem działać, co one rozumieją przez siłę i męstwo, jak podejmować decyzje wspólnie z nimi (zamiast narzucać im swoją wolę).

Okładka może sugerować, że to kolejny poradnik jak wyrywać panny w klubach, ale w rzeczywistości jest to wartościowa pozycja traktująca o filarach męskości. O tym, co mężczyzna powinien sobą reprezentować, aby móc się nazywać Mężczyzną.

Wszystko to jest zamknięte w formę opowiadania, co wg mnie jest dużym plusem, bo autor nie zanudza rozprawkami psychologicznymi, ale daje po prostu dobry przykład, który chce się naśladować - i o to chodzi.

Rafał | 2015-09-15
Przeczytana: wrzesień 2015

Książka zawiera wiele ciekawych porad, nt jak być prawdziwym facetem! Na tle innych książek wyróżnia ją forma w jakiej jest napisana - forma opowiadania.
Książka składa się z historyjek, które są przytaczane w rozmowie dziadka z wnukiem.
Przyjemnie się ją czyta i fajnie zapamiętuje się zawarte w niej porady, właśnie dzięki tym opowieścią.

Polecam.

Tomek | 2016-12-05