Zdążyć przed Midway

Wydawnictwo: BEJ Service
The last lieutenant
83-905585-7-2

19 kwietnia uległy Japończykom resztki garnizonu amerykańskiego broniące się na półwyspie Baatan, stanowiącym część filipińskiej wyspy Luzon. Na południe od Baatanu stawiał jeszcze opór garnizon niewielkiej wyspy Corregidor, jednego z ostatnich bastionów Stanów Zjednoczonych na Filipinach. Jednak w początku maja po zażartych walkach generał Jonathan Wainwright, dowódca Corregidoru skapitulował. Gdyby wywiad US Navy nie złamał w porę japońskich szyfrów, los Baatanu i Corregidoru podzieliłaby ponad wszelką wątpliwość leżąca na Pacyfiku wyspa Midway; po zdobyciu przez Japończyków, stałaby się ona niechybnie bazą wypadową dla wojsk cesarskich przygotowujących inwazję Hawajów i Zachodniego Wybrzeża USA. Strategiczne plany Tokio chce pokrzyżować porucznik Todd Ingram. Wraz z jedenastką podobnych jemu desperatów postanowił ewakuować się na własną rękę z Corregidoru. Ucieczka to jednak nie wszystko. Ingram musi zmierzyć się z niemieckim szpiegiem, który zamierza przekazać drogą radiową admirałowi Yamamoto niezmiernie ważne informacje. W egzotycznej i niesamowitej scenerii południowego Pacyfiku rozgrywa się krwawy i zacięty pojedynek, w którym stawką są losy Midway, Ameryki i... świata. ZDĄŻYĆ PRZED MIDWAY to znakomita, osnuta na autentycznych wydarzeniach powieść sensacyjno-szpiegowska, porównywana przez krytyków z najlepszymi utworami Johna Le Carre'go i Jamesa Jonesa.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://johnjgobbell.com/fp_last.htm