978-83-7835-044-6
Danway

Kontynuacja wątków zapoczątkowanych w powieści "Wielki Szu". Niejednoznaczna końcowa scena filmu Sylwestra Chęcińskiego pozwala snuć spekulacje, co tak naprawdę stało się z legendarnym szulerem. W napisanej po niemal 30 latach powieści autorzy pokazują świat wielkich pieniędzy i niejasnych interesów prowadzonych w nowej rzeczywistości gospodarczej. Tytułowy bohater jest lekarzem, który lubi odwiedzać kasyna. To ściąga na niego uwagę ludzi, którzy nie boją się ryzyka. Niesamowita intryga i barwne postacie powodują, że nowy film, który ma powstać na podstawie "Doktora Szu" znów ma szansę stać się hitem.

źródło opisu: http://www.videograf.pl/zapowiedzi.html

źródło okładki: http://www.videograf.pl/zapowiedzi.html

Meszuge | 2014-08-27
Przeczytana: 27 sierpnia 2014

Kupiłem. Przeczytałem. Przecież nie mogłem tego nie zrobić. „Wielki Szu” (najpierw film, później książka napisana na podstawie scenariusza) może nie był dla mnie aż tak ważny jak Winnetou, Sherlock Holmes, Janek Kos albo Huck Finn, ale jednak ważny, a więc przeczytałem – z sentymentu.

Dawny Wielki Szu (obecnie doktor Szuster) jest teraz siedemdziesięcioletnim specjalistą od kręgosłupów i właścicielem luksusowego hotelu-spa w Lutyniu. Kiedy w wypadku samochodowym ginie jego żona i pasierb (Borys), Doktor Szu postanawia odnaleźć kierowcę. Pragnienie zemsty przyświeca też biologicznemu ojcu Borysa, byłemu agentowi Specnazu, Wołodii. Na scenie pojawiają się też: kasyno (bo i gdzieżby Szu miał demonstrować swój talent?), banki, wielki biznes, stary mafioso, skorumpowani urzędnicy, piękne i zdradzieckie kobiety, pijani Rosjanie.

„Wielki Szu” był mocno osadzony w realiach Polski lat siedemdziesiątych. „Doktor Szu” wydaje się raczej powieścią s-f, która – prawie do samego końca –...

almos | 2014-08-11
Przeczytana: 02 sierpnia 2014

Kontynuacja 'Wielkiego Szu', filmu z lat 80-tych, który cieszył się w tym czasie sporym powodzeniem. Trzeba od razu powiedzieć, że jest to bardziej scenariusz filmowy niż powieść sensacyjna. Czy powstanie film na podstawie tego scenariusza? Mocno wątpię, ostatnio nie ma pieniędzy na polskie filmy, więc musimy się zadowolić książką.

Wielki Szu powraca po 20 latach jako lekarz cudotwórca, specjalista od schorzeń kręgosłupa, ma młodą żonę Rosjankę i pasierba, jest szczęśliwy. Ale żona i chłopiec giną na szosie potrąceni przez pirata drogowego który ucieka z miejsca wypadku (nie ujawniam tu wiele treści, bo wypadek zdarza się na pierwszych stronach książki). Cała intryga polega na poszukiwaniu przez lekarza zabójcy jego rodziny i szykowaniu zemsty. W tle mamy mafię rosyjską, półświatek wrocławski, hazard, lewe interesy na dużą skalę, zabójstwa mafijne, dzieje się.

Trochę mnie śmieszyło dramatyczne przedstawienie mafii wrocławskiej, z wojnami i licznymi morderstwami w stylu...

Bartek | 2017-05-28
Przeczytana: 28 maja 2017

Bardzo wciągająca historia szulersko-kryminalna, będąca przedłużeniem historii wiadomego filmu. Świetnie skonstruowana historia, ciekawe dialogi i postaci, a w końcu znakomite rozwiązanie intrygi. Jako fan filmu kupiłem tę książkę raczej w ramach ciekawostki, ale okazała się najbardziej wciągającym tytułem, który czytałem w ostatnim czasie.

zuzankawes | 2012-11-19

Wielki come back

Pamiętacie ostatnią scenę „Wielkiego Szu” Jana Purzyckiego? Jeśli oglądaliście film, lub czytaliście książkę, z pewnością tak. Tych, którzy pochowali już starego szulera informuję, że zrobili to przedwcześnie. Wielki Szu żyje i ma się dobrze. Nawet doskonale. W nowym wcieleniu, doktora Szustera, właściciela hotelu-spa w Lutyniu i magicznych palców, które nie tylko biegłe są w karcianych sztuczkach, ale i w stawianiu ludzi dotkniętych dolegliwościami kręgosłupa na nogi. A prywatnie? Życie kwitnie. Jest mężem pięknej Nataszy i ojczymem małego Borysa.
W nowym wcieleniu i w nowym ustroju, radzi sobie niezgorzej niż za PRL-u. Wydaje się, że w jesieni swego życia (70-tka na karku) osiągnął pełnię szczęścia i u boku ukochanej kobiety spędzi resztę życia. Niestety dosięga go nieoczekiwana tragedia, los ponownie doświadcza okrutnie Wielkiego Szu, odbierając mu kobietę jego życia i dziecko. W jaki sposób ta dwójka odejdzie z jego życia? Odpowiedzi szukajcie w książce.
W...

DeŻelek | 2018-03-26