Zgłosuj na książki roku 2017

Misiostwo świata

Wydawnictwo: Papilon
marcellka

Książka rodzinna, której czytanie jest nie tylko świetna zabawą, lecz także wielkim przeżyciem dla czytelnika. Autor poprzez świat zwierząt i nietypowych bohaterów dociera do dzieci, pisząc: o tolerancji, lęku, akceptacji siebie, o miłości, o tym jak dobrze być dobrym. Krótko mówiąc; w sposób nie do końca bardzo poważny, mówi o bardzo ważnych sprawach w życiu małego i dużego człowieka....

Książka nagrodzona w II Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren, zorganizowanym przez Fundację "ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom", pod honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz patronatem literackim Polskiej Sekcji IBBY. Jury Konkursu, nawiązując do najwyższych standardów literackich wyznaczonych przez jego Patronkę, wybrało spośród 583 nadesłanych prac i nagrodziło teksty o wysokim poziomie artystycznym i etycznym, które z pełnym przekonaniem można polecać do czytania dzieciom i młodzieży.

źródło opisu: Wydawnictwo Papilon, 2011

źródło okładki: http://publicat.pl/papilon.html

Ida | 2017-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2017

MaleWielkieKsiazki.blogspot.com

Cenię pracę autorów. Wiem, ile potrzeba czasu, energii i zapału, by książka ukazała się na rynku i zawsze liczę na to, że znajdę to "coś", ale..
Wzięłam z półki książkę o interesującym tytule, a zawartość rozczarowała. Niestety, nawet bardziej dziecko niż mnie. W końcu ja jestem tylko "odtwarzaczem" i nie muszę być zaangażowana w treść, poza odpowiednią modulacją głosu i płynnym czytaniem.

Książka w naszym domu została oceniona jako nieciekawa i chwilami nudna. Opowiadania są krótkie i każde następne dawało nadzieję na zmianę, ale niezbyt się udało.

Miało być błyskotliwie, filozoficznie tak wskazywał opis na okładce i owszem, czasem się udało trafić w dziecięcy gust. Na przykład historia ślimaka Labiryneusza, który ma zawsze dom przy sobie. Nie doszukaliśmy się jednak szczególnych przesłań, jakie obiecywano w wielu pozostałych opowiadaniach. Bo cóż takiego w ostrzyżeniu zbyt długo śpiącego niedźwiedzia? Albo to, że bumerang ma wrócić do...

Monika | 2016-03-31
Przeczytana: 31 marca 2016

Bardzo przystępna w odbiorze nawet dla najmłodszych dzieci książka, zawierająca krótkie opowiadanka z konkretnym przesłaniem lub morałem. Jest to świetna pozycja, która pomaga nakreślić i wytłumaczyć różne sytuacje, które dotyczyć mogą każdego małego człowieka. W sposób zrozumiały dla najmłodszych autor przemyca cenne wartości takie jak przyjaźń, akceptacja, miłość oraz opisuje lęki czy obawy, które dotyczą dzieci.

Ta książka jest u mnie w przedszkolu pozycją, do której często się wraca. Dzieci bardzo ją lubią i utożsamiają się z bohaterami opowiadań.
Polecam rodzicom i wychowawcom przedszkolaków.

| 2013-08-12

Zbiór opowiadań o tym, co najważniejsze w życiu - przyjaźni, odwadze, niepoddawaniu się nudzie, rutynie i realizacji własnych, szalonych marzeń.Taki bajkowy dowód na to, że każdy może zostać w swoim życiu bohaterem.
Czytane Młodszemu wielokrotnie, pełne uroku, niespiesznej akcji, zaskakujących zakończeń.

jagarkar | 2013-04-03
Przeczytana: 03 kwietnia 2013

Błyskotliwe, zabawne, wspaniałe! Mnóstwo zabawy językiem i oryginalnych pomysłów :) Szczególnie polecam opowiadania "W cztery oczy", "Czarny piątek" i "W tę i we w tę" :)

Tomasz | 2016-09-26
Przeczytana: 26 września 2016

Książka zachwalana i z nagrodami, a tak naprawdę strasznie nudna. Bajki pisane trudnym językiem i w większości bez morału. Bajki kończą się w dziwnych miejscach, bez sensu. Sztuka dla sztuki. Nie polecam.

Ania | 2014-12-03
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: maj 2014

Fantastyczna książka pełna opowiadań, którą moi synkowie po prostu uwielbiają
(szczególnie o misiach, które produkowały czekoladę ;-)).Opowiedziane historie są zabawne, mądre i stanowią super zabawę słowną.Każde opowiadanie opatrzone nawiązującą do treści ilustracją, co dzieci bardzo,bardzo lubią.Książka ładnie wydana,na cały okres dzieciństwa gdyż jestem pewna, że szybko się nie znudzi ani pociechom ani czytającej mamie i tacie.

Ksiązka dla dzieci od 5 lat do 8 lat (ma duże litery, więc nadawałaby się do samodzielnego czytania).

Autor ma niesamowite poczucie humoru, dzięki temu prawie każde opowiadanie nas zaskoczyło. Żadne nie było banalne i do przewidzenia.

Najbardziej podobały nam się opowiadania:
- Pierwsza gwiazdka śniegu,
- Coś na grzbiet
- Wszędzie dobrze
- Czarny piątek
- W te i we w tę
- Koneserka itd.

"-Nie - odparł ślimak - to niemożliwe, zebym zabłądził. Zawsze, ale to zawsze trafię do domu. Mam go przecież na grzbiecie".

Ewa007 | 2015-02-11

Bardzo fajne historię nie za długie i nie za krótkie. W sam raz na dobranoc dla dzieci.

ola | 2013-10-13

tojest bardzo fajne