Encyklopedia szlachetnych minerałów

Tłumaczenie: Łukasz Głowacki
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Encyklopedia Cunninghama". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
Cunningham's Encyclopedia of crystal, gem & metal magic
978-83-7377-358-5
ZielonaCytryna

Uwolnij energię i moc minerałów i skieruj ją bezpośrednio na swoje życie. Poznaj ogrom informacji o kryształach, kamieniach oraz metalach zgromadzonych w tym kompletnym kompendium wiedzy. Zapoznaj się z opisami ponad 120 kamieni, kryształów oraz metali. Szczegółowa charakterystyka przedstawia nazwy ludowe, także żywioły, bóstwa i planety nimi rządzące, a przede wszystkim szczególne, magiczne...

o kryształach, kamieniach oraz metalach zgromadzonych w tym kompletnym kompendium wiedzy. Zapoznaj się z opisami ponad 120 kamieni, kryształów oraz metali. Szczegółowa charakterystyka przedstawia nazwy ludowe, także żywioły, bóstwa i planety nimi rządzące, a przede wszystkim szczególne, magiczne właściwości i zastosowanie. Autor ponad 20 lat praktykował magię żywiołów - wybitny znawca ziół, miłośnik natury. Swoje zainteresowania opisał w ponad 30 książkach. W tej Encyklopedii przekazał sumę współczesnej wiedzy na ten temat, również w oparciu o samodzielne badania i doświadczenia w pracy z minerałami. Dzięki tej pozycji nauczysz się wykorzystywać energię ukrytą w szlachetnych minerałach, tak by wywoływać pożądane zmiany. To wyjątkowa pozycja, różniąca się od innych. Tu magia żyje na każdej stronie - dzięki mocom ukrytym w minerałach zaczniesz czynić cuda.
Szlachetne minerały i ich magia mogą pomóc również w Twoim życiu.

źródło opisu: Okładka

Nikita | 2014-01-22

Mimo to, że jest to encyklopedia, jest napisana takim językiem że dosłownie "połknęłam" pozycję w 2 dni.
Niesamowicie wciągająca.
Jest idealnym początkiem, dla tych którzy zaczynają przygodę z kamieniami.

Niestety książka jest już dosyć "wiekowa" i wiedza na te tematy już się nieco rozszerzyła, więc nie znajdziemy w nich wszystkich kamieni( ja osobiście ubolewam nad brakiem Labradorytu), ani wyczerpujących informacji na ich temat. ( z resztą książka wtedy pewnie miała by z 10 tomów:)

Mi osobiście jeszcze zabrakło "wkładki" o kamieniach które możemy znaleźć w Polsce, gdyż autor pochodzi z Ameryki i jego sugestie by wybrać się na hawaje by znaleźć dla siebie kamienie, jest dosyć śmieszne:)

Osobiście, mimo to, bardzo polecam :)

Shetani | 2012-11-05
Przeczytana: 30 października 2012

Noszenie biżuterii dla większości ludzi oznacza tylko dodatek do codziennego ubioru. Ot takie zwykłe świecidełko, które akurat pasuje do bluzki czy swetra. A czy uwierzycie, jak Wam powiem, że to wszystko ma dużo głębsze znaczenie? Srebro, złoto, miedź, opal, agat, bursztyn… dla większości ludzi to tylko substraty, które są wykorzystywane do robienia ozdób. A dla części ludzi to magiczne atrybuty, które pomagają im w codziennej magii.

Uwaga, oznajmiam wszem i wobec, że mam obawy, co do pisania tej opinii. Boję się, że zamiast niej wyjdzie mim oda pochwalna. Z jednej strony to chyba dobrze, prawda? Jednak dlaczego oda pochwalna… a no dlatego, że ta książka jest naprawdę idealna! To jest dokładnie to, czego szukałam. Dokładnie to, o co mi chodziło. Zadziwiające jest to, że gdy już chciałam autorowi zarzucić pewne braki i niedociągnięcia, po chwili otrzymywałam wszystko to, czego brak odczuwałam. Po prostu niesamowite.

Książka nie zawiera tylko opisów samych kamieni, ona zawiera...

ZielonaCytryna | 2012-07-11
Przeczytana: 09 lipca 2012

Kilka lat temu, przez długi, długi czas, nosiłam na szyi kamień księżycowy zawieszony na rzemyku. Dziś natomiast mam na sobie naszyjnik z turkusem, kupionym kilka lat temu na wystawie minerałów. Czyżbym podświadomie czuła, że mają w sobie jakąś moc?

Kamienie, jak pisał Cunningham w swej "Encyklopedii Szlachetnych Minerałów", mają swoją energię i tajemnice. Przez setki lat wykorzystywane do pomocy w przyciąganiu szczęścia, bogactwa, do oddalania chorób i niepowodzeń, z czasem zaczęły odgrywać w życiu ludzi coraz mniejszą rolę. Po latach odkryte na nowo, cieszą oko swym pięknem.

Czy można uznać za prawdę to, co pisał Cunningham i wielu innych przed nim? Że kamienie posiadają własną moc, mogącą pomóc w osiągnięciu tego, czego pragniemy? Autor tej treściwej encyklopedii przekonuje, że tak. Porusza kwestie związane z kamienną magią, takie jak kształt kamieni, sposób ich wykorzystania, czy wyczuwanie energii z nich płynącej. Jednak za najbardziej wartościową część tej książki uznać...