Jak być zawsze młodą piękną i bogatą

Wydawnictwo: Bliskie
poradniki

Grażyna Wolszczak jest aktorką teatralną, telewizyjną i filmową. Szerszej publiczności znana z seriali telewizyjnych Matki, żony i kochanki, Na Wspólnej. Zagrała również główne role w ekranizacjach polskich bestsellerów Yeneferw filmie Wiedźmin wg Andrzeja Sapkowskiego oraz Judytę w Ja wam pokażę wg Katarzyny Grocholi, za którą w październiku 2007r. otrzymała nagrodę za najlepszą rolę pierwszoplanową na największym festiwalu filmowym w Chinach China Golden Rooster and Hundred Flowers Film Fest

inkaa2000 | 2014-05-14
Na półkach: Przeczytane, 2014, Biografie
Przeczytana: 07 maja 2014

Chyba nie do końca dobrze przyjrzałam się tytułowi i krótkiej notatce o książce, bo nie doczytałam, że jest to ,,poradnik". Celowo użyłam cudzysłowu, bo nie cierpię pseudoporadników, a jeszcze bardziej nie cierpię pseudopisarzy...
Albo żeby było jaśniej - wszelakiej maści ,,gwiazd", które usiłują innych uczyć, jak mają żyć, ,,osiągnąć głębię szczęścia" itd.
Cóż, jak na mój gust, nie udało się pani Wolszczak napisać porywającego dzieła...

Wiedźminka | 2012-03-15
Na półkach: Przeczytane, 2012r., Poradniki
Przeczytana: 15 marca 2012

Grażynę Wolszczak niektórzy na pewno kojarzą z rolą Yennefer w filmie "Wiedźmin" nakręconym na podstawie książki oraz jako Judytę w "Nigdy w życiu" wg Katarzyny Grocholi. Lubię czytać książki sławnych osób, aby dowiedzieć się trochę o tym ich niedostępnym dla nas świecie.

Czy ta książka to poradnik ? Myślę, że trochę tak. Znajdziemy tu garść podpowiedzi jak radzić sobie w trudnych sytuacjach życiowych, rady dotyczące pielęgnacji urody, zdrowia, a także garść oryginalnych przepisów kulinarnych.

Przede wszystkim jednak książka zawiera wątki autobiograficzne autorki, zabawne i smutne. Aktorka opowiada o blaskach i cieniach sławy, wtrącając zabawne anegdotki i epizody z życia.

Całość napisana bezpretensjonalnie i z wielkim temperamentem, okraszona dużą ilością zdjęć. Jesteście ciekawi ? Przeczytajcie.;]

Agnieszka | 2012-05-14
Przeczytana: 2011 rok

"Człowiek ma w życiu tylko tyle szczęścia,
na ile sobie sam pozwoli"

Książka zawiera kilka ciekawych wskazówek dotyczących wielu aspektów życia, pozwala dostrzec, że szklanka jest do połowy pełna.

polonistka88 | 2015-01-16
Przeczytana: 16 stycznia 2015