7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Abigail

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Abigail | 2012-07-22
Przeczytana: 14 października 2012

Uwielbiam stare książki: zapach pożółkłych kartek, urok polszczyzny sprzed kilku dziesięcioleci… Ta książka, wydana w 1948 roku, traktuje o tym, czym jest oddanie się Bogu. Może być ono najbardziej ekscytującą przygodą ludzkiego życia. Nie jest ono „umową”, „kontraktem” między mną a Bogiem, ale raczej pełnym miłości zawierzeniem Jemu tak jak dziecko powierza się swojej matce. Jest „życiem na Jego łonie”. Nie jest też czymś przykrym i poniżającym dla człowieka. Wręcz przeciwnie, posługując się stylem autora: „Dusza oddana Bogu” zyskuje nową godność, staje się Jego oblubienicą, Jego Królową. Oddanie się Bogu, co mocno podkreśla Ks. J.Schryvers, to oddanie z wzajemnością. Kto oddał się Bogu, temu również Bóg się oddaje. Uważam, że ta książka powinna doczekać się wznowienia, gdyż myśli w niej zawarte są głęboko aktualne współcześnie.