Silhouette Summer sizzlers
podróż, wyspa, romans, miłość, wakacje
esperanza

Nora Roberts - Impuls Rebeka Malone porzuca spokojną pracę księgowej, sprzedaje mieszkanie i wyjeżdża na podbój świata. Tam, na greckiej wyspie Korfu, poznaje Stephena - przystojnego właściciela hoteli... Spokojna opowiastka, w sam raz, jeśli ktoś na chwilkę pragnie się oderwać, a nie oczekuje niczego ambitnego. Howard Linda - Niech żyją upały! Elizabeth nie cierpi upałów. Letnie dni...

Nora Roberts - Impuls

Howard Linda - Niech żyją upały!
Elizabeth nie cierpi upałów. Letnie dni najchętniej spędza w klimatyzowanych wnętrzach swojego biurowca. Lecz gdy na skutek awarii zostanie w nim uwięziona wraz z Tomem, przed gorączką nie uchroni jej nawet klimatyzacja!

Korbel Kathleen - Na szlaku do Mandalay
Kate od sześciu lat nie brała urlopu. Musi zregenerować siły, odpocząć od stresów, odzyskać spokój. Może jej w tym pomóc wakacyjny rejs pełnomorskim żaglowcem…

źródło opisu: Harlequin Enterprises, 2000

źródło okładki: www.antykwariat.nepo.pl

Urmurmina | 2015-05-03

Trzy opowieści. Trzy kobiety pracujące w biurze, które decydują się wziąć los w swoje ręce. Krótka przerwa od pracy zmieni całe ich życie, gdy spotkają na swojej drodze pewnych mężczyzn...

Jestem w pozytywnym szoku po przeczytaniu tej lekkiej, wakacyjnej książki, bo nie sądziłam, że mi się ona tak spodoba. Raczej omijam taką literaturę, ale widzę, że czasem fajnie do niej zajrzeć. Minusem jest to, że opowiadania są krótkie, ale te trzy przygody - Rebeki, Elizabeth i Kate - miło i szybko się czytało. I może te historie są zbyt wyidealizowane, ale dla rozrywki i patrząc na nie z przymrużeniem oka myślę, że warto z nimi spędzić czas.

Szczegółowa ocena:
"Impuls" Nora Roberts - 7/10
"Niech żyją upały!" Linda Howard - 7/10
"Na szlaku do Mandalay" Kathleen Korbel - 6/10

dilbi | 2015-06-09
Przeczytana: 09 czerwca 2015

Miałam wątpliwą przyjemność stracić czas nad opowiadaniem Lindy Howard. Dobrze, że krótkie i zmarnowało tylko odrobinę mojego czasu. Nudne, naciągane, drętwe.

aska903 | 2017-05-18
Przeczytana: 16 maja 2017

Dwie powieści w jednej książce obie tak samo dobre. Impuls to opowieść o kobiecie, która po śmierci ostatniej bliskiej osoby nie chciała być już ułożoną osobą więc sprzedając cały swój majątek postanowiła odbyć podróż po świecie i w Grecji poznała mężczyznę, którego okazało się, że pokochała. On tak samo jak ona wiedziony impulsem poddał się nowemu uczuciu. Niestety mała wiara w siebie pozwoliła Rebece spojrzeć na ich "związek" inaczej i uciekła od niego, ale jak to w książkach bywa on ja odnalazł i wyjaśnił jej że ona jest jego światem :) Następna opowieść to lokator. Młoda matka i jej syn szukają lokatora do domku, żeby polepszyły im się warunki finansowe. Dzięki pracy w gazecie Cooper od zaprzyjaźnionej koleżanki dostaje tą wiadomość pierwszy i to on wprowadza się do góry. Chcąc poderwać kobietę musi liczyć się z tym, że ona z synem to drużyna więc Zoe, która nie chce się angażować w żadne związki wyjaśnia to od samego początku Cooperowi. Jednak bieg wydarzeń krąży wkoło małego...

agata | 2017-09-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017, Romans
Przeczytana: 04 września 2017

2 opowiadania, więc pozwolę sobie ocenić je oddzielnie.

"Impuls"

Rebeka jest bardzo ułożona, ma stabilną pracę księgowej. Ta młoda dziewczyna żyje praktycznie jak starsza kobieta. Po śmierci ukochanej ciotki, postanawia zmienić swoje życie-Sprzedaje wszystko co ma i wyrusza do Europy. Na Korfu poznaje przystojnego przedsiębiorcę Stephena. Czy znów okaże się, że przeciwieństwa się przyciągają?
Opowiadanie z cyklu "Wyobrażenia Amerykanki o Europie"-wyidealizowane do maksimum.

Ocena: 2/10

"Lokator"

Zoe jest samotną matką 4-latka. By łatać dziury w budżecie domowym, postanawia wynająć część domu. Tak w jej życiu pojawia się Cooper.
Szybko pokochuje on Zoe, a jeszcze szybciej jej synka. Czy jednak będzie gotów na poważny związek?

Nora Roberts umie pisać zgrabne obowiadania o samotnych matkach. Już w paru jej nowelach pojawiał się ten motyw. "Lokator" jest kolejnym miłym tekstem na ten temat.

Ocena:6/10

Ocena ogólna:4/10