Nauczyciel w szkole

Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
So schaffen Sie den Schullalltag
978-83-7489-143-1
fervently

Wydanie drugie w języku polskim; wydanie pierwsze ukazało się pod tytułem „Jak przeżyć szkołę” (GWP, 2005) Współczesna szkoła nie jest przyjazna nauczycielowi. Małe zarobki, zagrożenie ze strony agresywnych uczniów, przeciążenie... Wszystkie te czynniki sprawiają, że nie lubimy swojej pracy i odbieramy ją jako frustrującą i mało efektywną. Autor książki wskazuje na trzy sfery życia szkolnego...

Współczesna szkoła nie jest przyjazna nauczycielowi. Małe zarobki, zagrożenie ze strony agresywnych uczniów, przeciążenie... Wszystkie te czynniki sprawiają, że nie lubimy swojej pracy i odbieramy ją jako frustrującą i mało efektywną. Autor książki wskazuje na trzy sfery życia szkolnego – współpracę z uczniami, rodzicami i własnymi kolegami – które kształtują nasze zawodowe i osobiste funkcjonowanie. Pisze, jak usprawnić każdą z nich, wprowadzając zasady racjonalnego gospodarowania czasem, organizując dobrą lekcję czy ucząc się, jak korzystnie zaprezentować się na radzie pedagogicznej. Książka jest skierowana do nauczycieli wszystkich rodzajów szkół.

źródło opisu: http://www.gwp.pl/5214,nauczyciel-w-szkole.html

źródło okładki: http://www.gwp.pl/5214,nauczyciel-w-szkole.html