Overheard

Okładka książki Overheard Maya Banks
Okładka książki Overheard
Maya Banks Wydawnictwo: Samhain Publishing Cykl: Unspoken (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Unspoken (tom 2)
Samhain Publishing
2007-01-16
2007-01-16
romans literatura dla kobiet uczucia

M/M/K

Lubię tą autorkę, myślałam że jeszcze tego nie czytałam, niestety okazało się że czytałam ją pod innym tytułem. Baaardzo słaba książka...

M/M/K

2048

Gracie Evans pragnie Walentynek, których nigdy nie zapomni. Luke Forsythe planuje dać jej dokładnie to czego potrzebuje.

Gracie Evans jest kobietą zmęczoną mężczyznami, którzy nie umieją jej zadowolić w łóżku. Miała wielu partnerów, ale żaden z nich nie zbliżył się w najmniejszym stopniu do zaspokojenia jej ostrych fantazji. Dwa tygodnie przed Walentynkami zrywa z najnowszym chłopakiem po nocy nudnego sexu.

Kiedy jej dobry przyjaciel Luke Forsythe podsłuchał jej rozmowę z ich przyjaciółką Shelly o tym czego tak naprawdę pragnie, jest zszokowany. I bardzo podniecony. Gracie sądzi, że nie ma mężczyzny, który może ją zaspokoić w łóżku. Luke zamierza jej udowodnić, iż się myli.

Bez szału.

Bez szału.

Typowy Harlequin z domieszką sporej dawki erotyki z elementami soft BDSM. Nie jest to co prawda Szaleństwo zmysłów, ale szybko i całkiem przyjemnie się czyta, język książeczki też w miarę przystępny.
Opowieść o Gracie, którą po zerwaniu z chłopakiem, który nie brał na poważnie jej fantazji erotycznych, zaczyna się interesować Luke, jej dobry przyjaciel. Podsłuchał jej rozmowę z koleżanką i postanowił spełnić jej fantazje erotyczne o klapsach wiązaniu i trójkącie z innym mężczyzną. I to by było na tyle, a potem żyli długo i szczęśliwie...

Fascynujący erotyk zapewniający nieziemskie rozkosze czytania.Opowiada historię pięciorga przyjaciół.Gracie dopiero co porzuciła chłopaka, z którym w łóżku nie układało jej się tak,jakby sobie tego życzyła.Wyrafinowany gust seksualny oraz nieposkromiony apetyt i perwersyjne zachcianki dziewczyny spowodowały,że postanowiła ona szukać innego kochanka.Podczas rozmowy z najlepszą przyjaciółką wyjawia jej swoje troski.Przypadek sprawia,że rozmowę podsłuchuje ich najlepszy przyjaciel Luke,który od zawsze marzy o seksownej Gracie.Postanawia spełnić jej fantazje erotyczne i tym samym zbliżyć się do ukochanej.Książka wprost ocieka seksem i śmiałymi scenami erotycznymi.Pojawia się element BDSM,trójkąt seksualny pomiędzy Gracie,Lukiem i ich wspólnym przyjacielem Wesem oraz klasyczny seks dwojga ludzi.Świetna książka bardzo dobrze napisana,szybka akcja i ciągle trwający efekt MHMMM... powodują,że chce się ją czytać ciągle od nowa.Poza tym bardzo rzeczywiste sny i ciągłe podniecenie gwarantowane.Gorąco polecam !!!

Książka jest jedynie luźną kontynuacją "Understood", więc można ją czytać zupełnie niezależnie.

Po lekturze nasuwają mi się 2 spostrzeżenia: po pierwsze, "Understood" była lepsza - bardziej subtelna, z jakąś fabułą, choć wiadomo, że po harlequinie nikt nie spodziewa się cudów, ale to był taki przyzwoity poziom Mai Banks. Po drugie, jeśli ktoś ma ochotę na motyw trójkąta, zdecydowanie lepszym wyborem będzie "Gorączka ciała" tej samej autorki - jest dłuższa, bardziej rozbudowana, ciekawsza i nie kręci się jedynie wokół seksu, a i ten jest tam w lepszym wydaniu.

"Overheard" bardzo mnie rozczarowała - cała akcja od początku zmierzała do spełnienia fantazji głównej bohaterki. Grace marzy o czymś więcej niż zwykły nudny seks, ale jej dotychczasowi partnerzy nie wykazali się na tym polu. Gdy jeden z jej przyjaciół dowiaduje się, czego pragnie dziewczyna, postanawia spełnić jej życzenie. I nagle okazuje się, że od namiętnej nocy do ślubu nie taka daleka droga...

No właśnie, wszystko w tej książce dzieje się za szybko i myślę, że gdyby nie została napisana w konwencji harlequina, ale dłuższej powieści erotycznej, efekt byłby o wiele lepszy, bo niezaprzeczalnie Maya Banks potrafi pisać, budować napięcie i tworzyć piękne, erotyczne i subtelne obrazy.

Zupełnie nie przekonał mnie motyw trójkąta pomiędzy wieloletnimi przyjaciółmi - nie wyobrażam sobie, jak główny bohater, zakochany w Gracie, mógł spokojnie patrzeć na jej igraszki z innym mężczyzną, do tego ich wspólnym przyjacielem.
Może gdyby książka była dłuższa, autorka jakoś zgrabnie by z tego wybrnęła, bo w takiej krótkiej wersji ja tego nie kupuję.

Ogólnie, książka do przełknięcia, ale bez fajerwerków - uważam, że to zupełnie niewykorzystany potencjał. I chyba najbardziej ze wszystkiego podobała mi się...okładka, która bardzo przemawia do wyobraźni.

Nic specjalnego. Ale tego też oczekiwałam, więc nie mam pretensji.

Nic specjalnego. Ale tego też oczekiwałam, więc nie mam pretensji.

Lekkie i przyjemne opowiadanie erotyczne, w sam raz na miły wieczór przy winie :)

Bardzo krótka i przyjemna lektura erotyczna. Czasami nie zdajemy sobie sprawy z tego jak blisko znajduje się osoba z którą możemy dzielić nie tylko najśmielsze fantazje erotyczne ale i życie. Polecam chociażby dla opisów scen erotycznych.

Wersja PL

Wersja PL