Dymitr Samozwaniec

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biografie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Zakład Narodowy im. Ossolińskich
83-04-04723-3
Turms

Niewiele postaci z dziejów Rosji budziło takie zainteresowanie historyków, poetów i pisarzy, jak Dymitr Samozwaniec. Intrygujące były nie tylko okoliczności, w jakich się pojawił, ale także motywy, którymi się kierował. Czy to w jego głowie powstał pomysł, aby podać się za cudownie ocalonego carewicza Dymitra, syna Iwana Groźnego, i zasiąść na tronie moskiewskim, czy też stał się narzędziem tajemniczych mocodawców?

źródło opisu: Zakład Narodowy im. Ossolińskich - Wydawnictwo 2004

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Maciek | 2017-11-26
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 26 listopada 2017

Czy jest to dobra publikacja-śmiało mogę napisać ze tak.Autorka pisze językiem zrozumiałym dla przeciętnego czytelnika,nie ogranicza się tylko do suchych faktów ale przytacza także kilka teorii na dany temat.

Serafima | 2017-06-03
Edyta | 2016-08-08