Szczęście według Niny

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Filozofia dla dzieci". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Czarna Owca
7 (12 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Le bonheur selon Ninon
978-83-7554-170-0
szczęście, filozofia
Misieńka

Nina jest smutna, ponieważ Julia, jej najlepsza przyjaciółka, wyśmiewa się z jej nowej sukienki. Nie jest to powód, żeby czuć się nieszczęśliwą, jednak Nina tak właśnie się czuje! Jak postępować, żeby być szczęśliwym? Niektórzy twierdzą, że trzeba myśleć tylko o sobie, sprawiać sobie przyjemności, dokonywać wielkich czynów, ale czy to wystarczy? Można śmiało stwierdzić, że szczęście jest...

Jak postępować, żeby być szczęśliwym? Niektórzy twierdzą, że trzeba myśleć tylko o sobie, sprawiać sobie przyjemności, dokonywać wielkich czynów, ale czy to wystarczy? Można śmiało stwierdzić, że szczęście jest bardzo trudne do osiągnięcia.

Nina, bohaterka serii „Filozofia dla dzieci”, dziewczynka figlarna i żądna wiedzy, zadaje pytania dotyczące najistotniejszych spraw ludzkiego życia. Rozmyśla o nich i pyta osoby ze swego otoczenia, chcąc wszystko lepiej pojąć i postrzegać jaśniej. Każda odpowiedź na jej wcześniejsze pytanie już na wstępie wywołuje pytanie następne...
Małe scenki dialogowe zawierają ciekawe historie oraz znane mity. Pomagają śledzić przebieg myśli Niny, ujawniając jej własną inteligencję.

Seria uhonorowana Nagrodą Prasy Młodzieżowej we Francji w 2006 roku

źródło opisu: Wydawnictwo Czarna Owca, 2010

źródło okładki: http://www.czarnaowca.pl/literatura_dla_dzieci_i_m...»

steffburton | 2014-01-02
Przeczytana: 02 stycznia 2014

swietnie napisane i zilustrowane, troche w typie historyjek terapeutycznych. duza czesc przekazu stanowia ilustracje

Syl_wina | 2017-04-21
Meliana | 2016-05-12