Olimpiada szaleńców

Wydawnictwo: RW2010
978-836-311-127-4
satyra
Anika

Zbiór opowiadań z pogranicza groteski, SF, satyry. Autor nie uznaje żadnych tabu i drwi ze wszystkiego. Od Autora: Rozejrzyj się. Olimpiada trwa. Musisz zdecydować czy weźmiesz udział, czy tylko kibicujesz? Może pognasz ulicami miasta w szaleńczym maratonie, ścigany przez futrzaka o mentalności słuchacza Radia Maryja? Lubisz strzelać do faszystów? Świetnie, mamy dla Ciebie odpowiednią...

Od Autora:
Rozejrzyj się. Olimpiada trwa. Musisz zdecydować czy weźmiesz udział, czy tylko kibicujesz? Może pognasz ulicami miasta w szaleńczym maratonie, ścigany przez futrzaka o mentalności słuchacza Radia Maryja? Lubisz strzelać do faszystów? Świetnie, mamy dla Ciebie odpowiednią dyscyplinę. A może wypad na Kapitol z wizytą w baraku, pardon u Baracka? Jeśli masz dzieci, nie czytaj tekstu „Junior i ośmiu gniewnych”. Lepiej żyć w nieświadomości. A jak nie masz, to od niego zacznij, koniecznie. UWAGA! Osobom pozbawionym dystansu do świata i do siebie – po lekturze „Olimpiady szaleńców” - może się pogorszyć. Pisząc te opowiadania, znajdowałem się w amoku bezkarnej szczerości, a to znaczy: nie zawracałem sobie głowy tabu i podobnymi bzdurami. I pamiętajcie, ostrzegałem. A wszystkim radosnym wariatom życzę dobrej zabawy.

źródło opisu: Wydawnictwo RW2010

źródło okładki: https://wolneebooki.pl/book/view/15

Paulina Kwiatkowska | 2012-08-28

,,W drzwiach stał ten sam barczysty łysol co wczoraj. Może to wina wielkiego kolczyka w lewym uchu albo kaprawego nochala z wystającymi włosami, ale nie mogłem się oprzeć wrażeniu, że gościu mógłby wypalić z pistoletu skałkowego albo przedziurawić mnie szpadą, gdybym spróbował mu podskoczyć" Fragment książki

Tomek udał się na pocztę, gdyż jak zwykle jego przesyłka nie doszła do odbiorcy. Zdarzyło się to już kilkanaście razy i był naprawdę zdenerwowany. Na poczcie pani w okienku nie mogła mu pomóc, gdyż nie minęły jeszcze 2 tygodnie, aby mógł złożyć reklamację. Dała mu jednak zielone karteczki, które miały zapewnić dotarcie paczki do odbiorcy. Jednak te paczki przechwytywała ruska mafia, która nie była zadowolona z przesyłki mężczyzny. Wysyłał on do swojej teściowej ,,Zmierzch". Mężczyźni z mafii odwiedzili go w domu i pobili. Byli też w domu jego teściowej i trochę ją uszkodzili. Po jakimś czasie mafia znów odwiedziła bohatera - był winny śmierci kilkudziesięciu kobiet. Miał...

metztil | 2016-04-05
| 2013-08-23