Historia wnętrz. Dom od roku 1700

Interiors, the Home since 1700
978-83-213-4660-1
sztuka
Abdita

Po raz pierwszy przedstawiono w tej książce związki między ewolucją domowego wnętrza a przemianami kulturalnymi i gospodarczymi jakie zachodziły w świecie zachodnim od początku XVIII wieku. Uwzględniono tu nie tylko pałace arystokracji, lecz także domy kupców i przedstawicieli klasy średniej, gdyż to właśnie te warstwy pierwsze korzystały z dobrodziejstw nowych technologii przy meblowaniu i ozdabianiu mieszkań. Nowe prądy zostały zilustrowane katalogami, albumami, obrazami i fotografiami z epoki.

źródło opisu: www.arkady.com.pl

źródło okładki: www.arkady.com.pl

ola6110 | 2019-04-29

Opinia i gust autora dominuje książkę teoretycznie o historii wnętrz. Gloryfikacja angielskiej twórczości wnętrzarskiej i produkcyjnej.

Henrietta_Weissmann | 2014-11-07
Przeczytana: wrzesień 2014

Polecam wszystkim, którzy interesują się tym tematem, aczkolwiek uprzedzam, że pozycja skupia się jedynie na wnętrzach angielskich i amerykańskich, i bardzo rzadko autor nawiązuje do innych państw europejskich. Europy Wschodniej i Środkowo-Wschodniej, a także innych kontynentów oprócz Ameryki Północnej (USA) nie ma w ogóle. Pomimo anglo-centryzmu i wprowadzającego w błąd tytułu, książka jest warta zachodu. Pięknie ilustrowana (jak to w wydawnictwie Arkady), profesjonalnie i ciekawie napisana. Poszerza wiedzę, bez której czytanie designerskich magazynów jest jak oglądanie czeskiego filmu bez tłumaczenia.