I znowu kusząca Kanada

Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
Kanada, bizony, szczupaki, Fiedler
takisobiejac

Pierwsze wydanie książki autorstwa Arkadego Fiedlera napisanej w 1965 roku.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: ze zbiorów użytkownika takisobiejac

Furan | 2017-05-18
Przeczytana: 15 kwietnia 2017

Olbrzymim plusem książki są opisy przyrody, życia i historii Indian. Minusem - smętne opowieści o Jadzi i jej urzekających kaprysach.
Całość nie porywa. Zdarzały się Fiedlerowi lepsze tytuły. :)

anika | 2014-10-07

Dawnymi czasy wygrzebałam u krakowskich bukinistów parę książek, wśród nich ” I znowu kusząca Kanada” Fiedlera z 1977r. Powędrowała ona na półkę, oczekując na swoją kolej i tak utknęła tam zapomniana na jakieś pół roku. Ostatnio odczuwałam kompletny brak nowych pozycji, przeglądałam więc półki z myślą „co by tu przeczytać kolejny raz?”, i niespodzianka – mam coś, czego nie czytałam.

I znowu zarwane nocki. Warto było. Powłóczyłam się po Kanadzie, połowiłam pstrągi, spotkałam niedźwiedzie, bizony, Indian, przystojnych kowbojów, piękne Indianki, polskie małżeństwa, zgryźliwą Polkę… Wszystko to w otoczeniu pięknej przyrody oraz w towarzystwie inteligentnego i dowcipnego autora.

Cóż z tego, że tylko w wyobraźni podróż ta się odbyła?

jud123 | 2011-11-25

Książka podróżnicza o Kanadzie lat 60-tych.