Kapitan Nauka SuperQuiz ŚWIAT

Wydawnictwo: Edgard
978-83-7788-080-7
KKBello

W SuperQuizie ŚWIAT znajdziesz: - ciekawostki geograficzne i przyrodnicze - najwyższe szczyty, najdłuższe rzeki i inne rekordy - wielkie odkrycia i słynni podróżnicy - najpiękniejsze miejsca na Ziemi SuperQuiz ŚWIAT to niezbędnik każdego ucznia i młodego podróżnika. Z jego pomocą dziecko uzupełni wiadomości zdobyte w szkole i zdobędzie wiedzę na temat geografii i przyrody oraz najciekawszych...

W SuperQuizie ŚWIAT znajdziesz:
- ciekawostki geograficzne i przyrodnicze
- najwyższe szczyty, najdłuższe rzeki i inne rekordy
- wielkie odkrycia i słynni podróżnicy
- najpiękniejsze miejsca na Ziemi

SuperQuiz ŚWIAT to niezbędnik każdego ucznia i młodego podróżnika. Z jego pomocą dziecko uzupełni wiadomości zdobyte w szkole i zdobędzie wiedzę na temat geografii i przyrody oraz najciekawszych miejsc na Ziemi.

Wciągające teksty i ciekawostki zachęcą do nauki wszystkie dzieci. Dla dorosłych to okazja do powtórki wiedzy i znakomity pomysł na połączenie zabawy z najmłodszymi z ich edukacją. Mali podróżnicy dowiedzą się z SuperQuizu m.in. jakie jezioro jest najgłębsze a jaki szczyt najwyższy, w jakim mieście żyje aż 16 milionów ludzi, który kontynent jest niezamieszkany, dlaczego jeden z najniebezpieczniejszych akwenów nosi nazwę Ocean Spokojny i jaką budowlę wytworzoną przez żywe organizmy widać nawet z kosmosu. Dzieci poznają odpowiedzi na nurtujące je pytania a także odkryją znaczenie różnych pojęć, m.in. depresja, cieśnina czy rów oceaniczny. Zainteresowani historią dowiedzą się, kto pierwszy opłynął świat oraz kto odkrył drogę morską do Indii.

Na rewersach umieszczono ponad 150 pytań do tekstów w formie quizów. Interesujące zagadki i zaskakujące odpowiedzi sprawią, że nauka stanie się pasjonującą zabawą. Kapitan Nauka wciągnie w fascynujący świat poszerzania wiedzy wszystkie dzieci, nawet te mniej zainteresowane uczeniem się!

SuperQuiz ŚWIAT sprawdzi się podczas spotkań z kolegami, na imprezach rodzinnych oraz w indywidualnej zabawie. Książeczkę można zabrać na spacer lub w podróż – jest doskonałym pomysłem na połączenie zabawy z edukacją w każdej wolnej chwili!

W książeczce:
- kolorowe zdjęcia i ilustracje
- interesujące zagadki
- zaskakujące odpowiedzi
- wciągające opowieści o świecie

źródło opisu: http://www.jezykiobce.pl/kapitan-nauka-superquiz-swiat,899.html

źródło okładki: http://www.jezykiobce.net/jezykiobce_images/cms/89...»

KKBello | 2012-07-12
Przeczytana: 04 lipca 2012

Mimo iż są wakacje, żar leje się z nieba Kapitan Nauka zaprasza nas na kształcącą wędrówkę po malowniczych krajobrazach dookoła świata.
Mały notesik na kółkach, niby nic a jakże zupełnie innowacyjny sposób, aby chłonąc w zaskakującym tempie ciekawostki, które skrywa w swoim wnętrzu. Całość podzielona na część informacyjną i część zagadkową, w której miło spędzamy czas podróżując z jednego krańca w drugi.
Muszę przyznać, że notatki informacyjne nie męczą czytelnika są krótkie, ale za to dostarczają wiele przydatnych wiadomości dla dziecka w wieku szkolnym jak i dorosłej osoby.
Zaskakujące informacje, które można wyczytać wprawiają w zdumienie nawet dorosłych, bo skąd niby w większości z nas ma wiedzieć, że w piaskach pustyni Gobi kryje się mnóstwo szkieletów dinozaurów, lub że największa rzeka świata – Amazonka – potrafi być dwukolorowa? Nasza wiedza jest ogromna, ale zawsze można przysposobić sobie kilka nowych – realnych faktów.
W serii Super Quizu znajdziecie tematy takie...

filipinka | 2013-11-12
Na półkach