Geopolityka. Słownik terminologiczny

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
978-83-01-15968-9
geopolityka
zaneta

Książka jest pionierskim w Polsce opracowaniem mającym na celu usystematyzowanie i wyjaśnienie podstawowych pojęć związanych z geopolityką. Zawiera około 500 haseł - od najprostszych pojęć po terminy specjalistyczne oraz kilkadziesiąt biogramów najważniejszych geopolityków polskich i zagranicznych. Słownik stanowi swoistą „intelektualną pierwszą pomoc” dla wszystkich tych, którzy po raz...

Słownik stanowi swoistą „intelektualną pierwszą pomoc” dla wszystkich tych, którzy po raz pierwszy stykają się z trudną problematyką geopolityczną. Niezwykłą przydatność tej publikacji docenią studenci nauk politycznych, stosunków międzynarodowych, geografii, historii, nauk wojskowych, nauk ekonomicznych, maturzyści, nauczyciele oraz dziennikarze.

źródło opisu: http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/7571/geopolityka.html

źródło okładki: http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/7571/geopolityka.html