Zgłosuj na książki roku 2017
religia
Andrzej

Gnoza już od wileu wieków jest źródłem i inspiracją zarówno różnorodnych herezji, jak i płodnych kulturowo nowych idei. Proponowana książka jest dziełem ludzi młodych, studentów i młodych pracowników nauki z różnych ośrodków akademickich w Polsce - zainteresowanych problemami gnozy i współczesnymi jej nurtami określanymi jako neognoza. Książka zawiera szereg studiów szczegółowych dotyczących różnych historycznych wcieleń idei gnostyckich - religii katarów antropologii Steinera, nowej fizyki, New Age, a także obecność wątków gnostyckich w twórczości pisarzy - Słowackiego, Micińskiego, Dziekońskiego, Grabowieckiego.

Andrzej | 2012-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2012